Velika pobjeda u Pazinu: Ghia Staff - Pula 1981 54:73

Košarkaši Pule 1981 upisali su važnu gostujuću pobjedu na neugodnom terenu u Pazinu gdje su svladali košarkaše Ghije Staff konačnim rezultatom 54:73.

Puleni trenera Roberta Škrleca, koji nije mogao računati na ozlijeđenog Lea Krizmana te poslovno odsutnog Martina Mlinarića, su veoma loše otvorili utakmicu i dozvolili domaćinima da u 4. minuti povedu 7:2. Pokušali su odmah Puljani konsolidirati svoje redove i preokrenuti utakmicu, međutim nakon prvih 10 minuta semafor je pokazivao 18:16. U drugoj četvrtini isti scenarij: Puljani griješe u serijama, previše krivih dodavanja, promašenih zicera i otvorenih šuteva. S druge strane, domaćini pogađaju sve i na poluvrijeme se odlazi rezultatom 34:28 za Pazinjane.

Odmor je međutim dobro došao košarkašima Pule, koriste ga za maksimalnu koncentraciju i u nastavak istrčavaju odlučniji i motiviraniji. Rezultat je odmah vidljiv: jaka obrana, mnogo skokova, kvalitetni šutevi i sigurni kontranapadi. Domaći nemaju odgovor za Pulski nalet, Plavi prelaze u vodstvo i prednost raste iz minute u minutu. U posljednjih nekoliko minuta Škrlec ima mogućnost dati priliku svim igračima s klupe i utakmica završava s uvjerljivih +19 za Pulu 1981.

Najefikasniji kod Puljana bili su Dino Rakić sa 17 koševa te Petar Grašo s 14 i Matej Radunić s 12 postignutih poena. Pazinjane je predvodio Daus s 15 ubačaja. Sljedeće kolo košarkaši Pule 1981 u Pattinaggiu dočekuju Labin protiv kojeg će imperativ biti upisati 11. ovosezonsku pobjedu.

GHIA STAFF - PULA 1981 54:73 (18:16, 16:12, 8:21, 12:24)

Ghia Staff: Frik, Ćus 11, Zajc 3, Fabris 6, Krnjus 6, Jakus 4, Daus 15, Mlekuš 5, Perić 2, Brajković 2, Grubiša, Guštin; trener: Ćus.

Pula 1981: Sijamhodžić 8, Perdija 9, Kajfeš 2, Maurel, P.Grašo 14, Radunić 12, Starčević 7, Antić, A.Grašo 2, Mohorović, Rakić 17, Travica 2; trener: Škrlec.