Teških nogu do pobjede u Kupu: Ghia Staff - Pula 1981 47:78

Iako su u ovom periodu za košarkaše Pule 1981 svakodnevno na meniju uglavnom kondicijski treninzi, sinoć su u 1. kolu Kupa Krešimir Ćosić bez većih problema svladali Ghiju Staff konačnim rezultatom 47:78.

Iz aviona se vidjelo da su noge teške, a ruke tvrde, no puleni trenera Dalibora Mezulića neumorno su sprovodili u djelo dogovorene akcije i agresivnom obranom pokušavali kompenzirati nedostatak lucidnosti u napadu. Iako uz podosta fulanih zicera, te ni jednom pogođenom tricom tijekom čitavog susreta, Puležani su, bez ozlijeđenih Vanje Perdije i Dina Rakića, kontrolirali susret tijekom svih 40 minuta, na veliki odmor otišli pri vodstvu od 11 razlike (26:37) da bi u nastavku ipak ubacili u brzinu više i kroz 20 minuta konstantno povećavali razliku.

Na kraju je 20-tak ljudi u Pazinskoj dvorani imalo prilike vidjeti i nekoliko atraktivnih zakucavanja Ante Božića, a priliku su na parketu dobili svi igrači na raspolaganju trenera Mezulića. Posebno se u posljednjoj dionici istaknuo mladi kadet Gordan Kondić sa 6 postignutih koševa. Najbolji strijelac susreta bio je upravo Ante Božić s 22 poena, Marin Đugum zabio je 17, dok su braća Grašo dodala svaki po 10. Sve u svemu, trener Mezulić može biti zadovoljan, bila je ovo prilika za uigravanje, međusobno upoznavanje novih igrača te postavljanje temelja za naredne utakmice i natjecateljsku sezonu.

U finalu Kupa za Istarsku Županiju Puležani će sljedeći tjedan ugostiti Stoju.

GHIA STAFF - PULA 1981 47:78 (13:20, 13:17, 10:23, 11:18)

Ghia Staff: Krulčić, Perić 6, Fabris 8, Zaic 3, Ćus, Daus 7, Tomac 11, Jakus 4, Frik, Guštin 5, Levak 3; trener: Ćus.

Pula 1981: Sijamhodžić, Kondić 6, Čakarić 2, Šoba 7, P.Grašo 10, Ćosić 2, Kajtazović 2, Božić 22, A.Grašo 10, Zvijerac, Vratarić, Đugum 17; trener: Mezulić.