Bodovi ostali na Kvarneru: Crikvenica - Pula 1981 92:80

U 7. kolu A2 lige Zapad 2016/17 košarkaši Pule 1981 upisali su svoj treći ovosezonski poraz. Crikvenica je nakon 40 minuta igre slavila rezultatom 92:80 i tako stigla do svoje pete pobjede u sezoni.

Prvih 20 minuta igre proteklo je u ravnopravnoj borbi, praktički koš na koš, gdje ni jedna ni druga ekipa nisu uspjele doći do konkretnije razlike pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 37:37.

Kobna je za Puležane bila 3. četvrtina u kojoj su Kirci pobjegli na velikih +9 (66:57) i razliku od desetak koševa bez većih poteškoća održavali do samog kraja susreta. Pokušali su se Bijeloplavi vratiti u utakmicu zonskom obranom no šuteri Crikvenice bili su neumoljivi zabivši gotovo sve otvorene šuteve u posljednjim minutama.

Najefikasniji kod Pule 1981, koja je ponovo nastupila bez ozlijeđenog Ante Graše, bio je Marin Đugum s 22 koša, Dino Rakić dodao je 21 dok su Petar Grašo i Ante Božić zabili po 13. Kod domaćina je najprecizniji bio Benić s 20 koševa. U sljedećem kolu Puležani dočekuju na svom parketu Jadranku, a utakmica je na rasporedu u Pattinaggiu u petak, 25. studenog u 16:30h.

CRIKVENICA - PULA 1981 92:80 (16:16, 21:21, 29:20, 26:23)

Crikvenica: Modić 17, Piškulić, Maruna 7, Mandžuka 2, Komadina 13, Šamanić 15, Car, Pečaver, I.Benić 9, M.Benić 20; trener: Oštrić.

Pula 1981: Sijamhodžić 2, Perdija 5, Čakarić, Šoba 4, Grašo 13, Savin Belas, Božić 13, Malagić, Kondić, Rakić 21, Đugum 22; trener: Mezulić.