Bijeloplavi časno poraženi: Belišće - Pula 1981 83:77

• Parent Category: Vijesti
  • Hits: 200

U 15. kolu Kvalifikacijske lige za popunu Premijer lige desetkovani košarkaši Pule 1981 poraženi su na gostovanju kod Belišća konačnim rezultatom 83:77.

Gotovo minutu i pol se čekalo na prvi koš na utakmici, postigao ga je Ante Božić kojem se pridružio Marin Đugum za 0:4 Bijeloplavih, no domaćin brzo konsolidira svoje redove i vrača se u egal, u kojem je protekla cijela prva četvrtina (23:22). Sredinom druge dionice košarkaši Belišća uspijevaju pobjeći na +7 (35:28), te s obzirom na to da su u Puli ostali Perdija, Sijamhodžić te braća Grašo, a Lovro Bulešić je na klupi bio samo radi broja zbog ozljede koljena, trener Dalibor Mezulić već tada na parket šalje i golobradog Patrika Percana, a Puležani se s 5 uzastopnih koševa Nerea Gržinića, koji čitav tjedan nije trenirao zbog viroze, približavaju na samo -2 (39:37 - 18') da bi u posljednjim sekundama prvog poluvremena koševima Božića došli na samo -1 (44:43).

Nastavak košarkaši Pule 1981 nažalost otvaraju s dva uzastopna promašena zicera što domaćin koristi za ponovni "bijeg" na +7 (52:45), razliku koju uspijevaju održavati gotovo cijelu 3. četvrtinu. U posljednjih se deset minuta ulazi pri vodstvu Belišća od 6 razlike (62:56). Unatoč ozbiljnom i borbenom angažmanu, Puležani do kraja susreta ne uspijevaju ugroziti domaćina, minutu i 24 sekunde do kraja tricom Fabija Gržinića dolaze na -5 (78:73) no snage i vremena za pothvat nažalost nije ostalo. Belišće na kraju slavi s konačnih +6, ali Bijeloplavi, iako silno razočarani, uzdignutih glava napuštaju teren dvorane Osnovne škole Ivana Kukuljevića, svjesni da su, iako prožeti ozljedama i bolestima, dali sve od sebe u borbi za današnja dva boda.

Najefikasniji kod Pule 1981 bio je centarski tandem Ante Božić - Marin Đugum koji je postigao 38 poena (19 svaki), Nereo Gržinić dodao je 16, David Ferenčić 8, dok su Fabio Gržinić i Nino Dasko postigli 7, odnosno 6 koševa. Skakače je predvodio Dasko s čak 9 upisanih skokova, dok je najbolji asistent bio Fabio Gržinić sa 7 točnih dodavanja. Kod Belišća su najprecizniji bili Marko Skoko s 19 i Juraj Boras s 18 postignutih koševa.

Puležanima je ovaj poraz na desnoj obali rijeke Drave 9. u Kvalifikacijskoj ligi, uz skor 5-9 sljedećeg će petka na svom terenu u Domu sportova Mate Parlov dočekati zagrebački Rudeš protiv kojeg će se pokušati ekspresno vratiti na pobjednički kolosijek.

BELIŠĆE - PULA 1981 83:77 (23:22, 21:21, 18:13, 21:21)

Belišće: Cerjak 4, Gradinjan 7, Soldo 19, Vidaković, Bičvić 16, Markota, Nađ, Đolić 11, Šarić 8, Funtak, Boras 18; trener: Katalenić.

Pula 1981: Zvijerac, N.Gržinić 16, Čakarić 2, Bulešić, F.Gržinić 7, Božić 19, Ferenčić 8, Dasko 6, Percan, Đugum 19; trener: Mezulić.