Treća domaća pobjeda u nizu: Pula 1981 – Rudeš 77:51

Košarkaši Pule 1981 svladali su Rudeš rezultatom 77:51 i tako stigli do treće uzastopne domaće pobjede u kvalifikacijama za Premijer ligu. Razlika u kvaliteti bila je vidljiva od samog početka i sve što su domaćini trebali bilo je povezati konce svoje igre, a kad su u tome uspjeli, njihova prednost stala je rasti iz minute u minutu. Zagrepčanima je prijetila i prava rezultatska katastrofa (75:42 – 37'), no onda je trener Dalibor Mezulić ubacio mlade snage što su gosti iskoristili da malo smanje zaostatak.

Nervozan početak protkan mnogim pogreškama s obje strane doveo je do toga da je stotinjak gledatelja u prve tri i pol minute moglo vidjeti samo dva ubačaja, oba iza linije od 6,75 metara. Tricu za goste ubacio je Ljubičić, istom mjerom uzvratio je Dasko, da bi potom Đugum sa četiri poena u nizu donio prvo vodstvo domaćinu (9:7 – 7'). Drugom tricom Daska te potom Đugumovom dvicom i realiziranim dodatnim slobodnim bacanjem odlijepili su se Puljani na osam poena prednosti (17:9), imali potom i čistu kontru koji nisu realizirali, ali su zato napravili namjernu osobnu pogrešku te omogućili Zagrepčanina da zaostatak do kraja prve dionice svedu na samo četiri poena.

"Lomili" su Puljani goste u drugoj četvrtini, ali nikako im nije polazilo za rukom da stvore opipljiviju prednost. U samoj završnici uspjeli su košem Božića otići na 33:23, ali uzvratio je tricom Dmitrović i u svlačionice se otišlo s "plus sedam" za domaćina. Ono što im nije uspjelo tada, napravili su u trećoj četvrtini koju su otvorili serijom 5:0, gosti su uzvratili sa šest poena u nizu, da bi onda krenuli Božić i Ferenčić koji su u ovoj dionici zajedničkim snagama ubacili 15 poena i rezultat je u 30. minuti bio 56:36. Nije pomogla Rudešu ni trica sa sirenom koju je s centra potom pogodio Nakić-Vojnović, jer ona kao da je inspirirala Puljane za seriju 15:0 u posljednjoj četvrtini kojom su dokrajčili goste.

PULA 1981 – RUDEŠ 77:51 (17:13, 16:13, 23:13, 21:12)

Pula 1981: Zvijerac, N. Gržinić 13, Čakarić, Bulešić 6, Grašo 2, F. Gržinić, Percan 2, Božić 16, Ferenčić 11, Dasko 6, Travica 4, Đugum 17.

Rudeš: Radman, Jurić 5, Rossi 2, Galić 9, Štirjan 10, Vranješ, Nakić-Vojnović 5, Dmitrović 9, Ljubičić 9, Meštrović 2.