Desetkovani Puležani pali kod prvaka: Jazine Arbanasi - Pula 1981 115:88

Uvjerljivom pobjedom protiv Pule 1981 proslavile su Jazine Arbanasi titulu prvaka Kvalifikacijske lige za popunu Premijer lige. U 18. kolu Zadrani su slavili 115:88, Puležani su dali sve od sebe, ali na kraju su samo mogli čestitati kvalitetnijem domaćinu na ulazak u najviši rang natjecanja.

Bijeloplavi su u Zadar došli u krnjem sastavu, s 10 igrača i čak 5 juniora u sastavu, te bez trenera, Dalibor Mezulić je naime bio u Zagrebu na redovnim predavanjima za osposobljavanje za obavljanje poslova trenera košarke u organizaciji HKS-a pa je ekipu ovom prigodom vodio sportski direktor Leo Krizman. Dobro su Puležani otvorili susret, nakon tri minute vodili 9:15, no domaćini tada mijenjaju ritam i serijom 24:8 okreću rezultat u svoju korist i do poluvremena povećavaju razliku na nedostižnih +29 (65:36).

U nastavku košarkaši Pule 1981 ne odustaju, borbeno do samog kraja uspijevaju održavati razliku, ne dozvolivši Jazinama da dodatno povećaju razliku. Raduje da su gotovo čitavo drugo poluvrijeme na terenu bili upravo juniori Puležana, pa je tako svoje prve koševe u kvalifikacijama postigao i Aleksandar Zvijerac.

Najefikasniji kod Bijeloplavih bio je Marin Đugum s 19 poena i 11 skokova, dok je David Ferenčić imao 18 poena i 7 skokova. Dvoznamenkasti su bili i Ante Božić s 15 poena te Nino Dasko s 13. Najbolji igrač Jazina bio je Dino Palčić koji je ubilježio 20 poena i 10 asistencija, dok su po 16 ubačaja imali Fodor, Atelj i Ceranja. Košarkaši Pule 1981 Kvalifikacijsku ligu će zaključiti na 7. mjestu, s omjerom pobjeda i poraza 6-12.

JAZINE ARBANASI - PULA 1981 115:88 (33:23, 32:13, 31:22, 19:30)

Jazine Arbanasi: Gulam 15, Palčić 20, Kovačević, Marin 5, Fantina, Atelj 16, Fodor 16, Dražović 12, Hržina 2, Ceranja 16, Mrva 13.

Pula 1981: Zvijerac 2, Bulešić 10, Antić, Gržinić 1, Percan 2, Božić 15, Ferenčić 18, Dasko 13, Travica 8, Đugum 19.