Pretkadeti poraženi u polufinalu Regionalne lige

Jučer je u Kastvu odigrana polufinalna utakmica Regionalne lige 2020/21 u kojoj su pretkadeti Pule 1981 poraženi od istoimenog domaćina, koji je tom pobjedom izborio nastup na poluzavršnici državnog prvenstva. Nakon 40 minuta neujednačene igre Kastavci su opravdali ulogu favorita i uvjerljivo slavili s konačnih 71:34.

Nažalost, pored neupitne kvalitete domaćina, mladi Bijeloplavi su "upali" u zaista loš dan u napadačkom segmentu, lopta nije htjela kroz obruč ni u najjednostavnijim situacijama što su Zatezalo i društvo vješto koristili te već u prvom poluvremenu riješili susret u svoju korist. Pulski pretkadeti su, unatoč porazu, dvoranu napustili uzdignutih glava, iz poraza će se izvući pouke i nema sumnje da će sljedeće sezone, pogotovo uz kvalitetan rad kakav su imali kroz ovu tešku i izazovnu, zabranama karakteriziranu godinu, biti prilike za dogurati još dalje u svim natjecanjima.

KASTAV - PULA 1981 71:34 (21:9, 14:2, 16:9, 20:14)

Kastav: Tončinić 2, Lerga, Glažar 8, Tičak 1, Obradović 6, Kremenović 10, Nekić 6, Pozder 4, Zatezalo 24, Belavić 8, Kurević 2; trener: Tončinić.

Pula 1981: Lizzul 2, S.Perković, Moguš 5, Fabijanić 6, M.Perković 2, Štifanić 7, Belinić 3, Kalčić 7, Bertonja, Bajzec, Mioli, Komić 2; trener: Perdija.