Vijesti

Održana Izborna skupština Košarkaškog saveza Istarske županije

• Hits: 61

U sali za sastanke Doma sportova Mate Parlov sinoć je održana Izborna skupština Košarkaškog saveza Istarske županije na kojoj je Igor Franković ponovno izabran za predsjednika Saveza, isto kao i dopredsjednik Pule 1981, Armando Ujčić, koji će i u ovom mandatu biti njegov zamjenik.

"Drago mi je da su mi kolegice i kolege dali povjerenje za novi mandat u kojem ćemo nastojati realizirati brojne projekte s ciljem dodatne popularizacije košarke na ovim prostorima. To ćemo zasigurno učiniti i kroz rad Selekcija Istarske županije, kao i brojne projekte i planove koje imamo u planu ostvariti u budućnosti" - istaknuo je Franković.

U novi Upravni odbor izabrani su Neven Ćus, Valter Sirotić, Kristijan Čorić, Denis Hadžić, Denis Bilić, Marko Radolović te Šime Vidulin, dok će sportski direktor Bijeloplavih, Leo Krizman, i dalje biti član Arbitražne komisije Saveza.

Popović: U Rijeku idemo opravdati ulogu favorita

• Hits: 130

Nakon vikenda bez utakmice košarkaši Pule 1981 u nedjelju se vračaju na parket u sklopu 8. kola Druge muške lige Zapad. Protivnik će im biti mlada momčad Kvarner Juniora, a podbacivanje lopte na rasporedu je u 14 sati, u dvorani Dinko Lukarić, na riječkoj Kozali.

Petnaest dana bez utakmice te nekoliko dana bez treninga sigurno je ostavilo traga na pulenima trenera Sandra Nicevića, no kapetan Dean Popović uvjeren je da on i suigrači idu u Rijeku opravdati ulogu favorita koju nameće ljestvica, na kojoj Bijeloplavi u koloni poraza još uvijek uvjerljivo drže nulu.

"Pauza je definitivno ostavila traga, izašli smo iz trenažnog ritma na kakvog smo navikli, ali idemo u Rijeku po oba boda i svjesni smo da nemamo mjesta ni za minimalni kiks" - rezolutan je broj 24 Puležana. "Naš cilj ove sezone je jasan i nećemo dozvoliti nikome da nam poremeti planove".

Bijeloplavi će do pobjede pokušati stići provjerenim receptom, prvenstveno agresivnom obranom. "U utakmicu moramo ući kao i sa svakim drugim protivnikom, nekoliko njihovih igrača nastupilo je za Kvarner 2010 kad smo s njima igrali u Kupu Krešimira Ćosića, u taj smo susret ušli maksimalno ozbiljno te na kraju problema nije bilo" - zaključuje Popović.

Raspored utakmica za vikend

• Hits: 153

Seniori:
Druga muška liga Zapad - 6. kolo.
KASTAV - PULA 1981
Subota, 20.11.2021. 19:00h, Dvorana Matija Katalinić, Kastav.

Kadeti:
Regionalna liga, 6. kolo.
PULA 1981 - KVARNER 2010
Petak, 19.11.2021. 19:30h, Pattinaggio, Pula.

Pretkadeti:
Subota, 20.11.2021. 16:30h, Dvorana Matija Katalinić, Kastav.

Dječaci upisali nova dva boda: Pula 1981 - Rovinj Cure 53:29

• Hits: 116

U 3. kolu Županijske lige 2021/22 dječaci Pule 1981 pobijedili su sinoć cure iz Rovinja konačnim rezultatom 53:29 te zadržali stopostotni učinak.

Antonio Divković bio je najbolji strijelac susreta sa 17 postignutih koševa, Matej Ustić i Vili Išić postigli su po 14, dok je za gošće, kojima idu sve pohvale za borbenost i zalaganje, 16 poena upisala Matuzović.

PULA 1981 - ROVINJ CURE 53:29 (15:5, 14:4, 9:8, 15:12)

Pula 1981: Perković, Ustić 14, Stivi 2, Kozina 2, Butorac 2, Malbašić 2, Išić 14, Divković 17, P.Puh, A.Puh, Dizdar.

Rovinj Cure: Basara 2, Matuzović 16, D.Sponza, F.Sponza, Berto, Jasika, Rabar, Solina, Cerin 2, Matošević 6, Đurić.

Pobjeda u zaostaloj utakmici: Kraljevica - Pula 1981 67:82

• Hits: 256

Večeras je tabla u Kraljevici odradila posao bez 'tegoba', a odličan su posao odradili i košarkaši Pule 1981 koji se sa zaostale utakmice 4. kola Druge muške lige Zapad kući vračaju s oba boda. Konačnih 67:82 protiv Kraljevice Puležane vrača na vrh prvenstvene ljestvice, i dalje s nulom u rubrici poraza.

Odlično su otvorili susret Bijeloplavi i već nakon pet minuta imali ugodnih 'plus 10' (3:13), da bi do kraja prve četvrtine dodatno pojačali ritam i zaključili dionicu sa 17 koševa prednosti (10:27). U drugoj četvrtini Puležani nastavljaju uraganski i na veliki se odmor odlazi pri rezultatu 28:57.

Drugo poluvrijeme, isti scenarij. Igrači pulskog drugoligaša neumorno pune koš domaćina, dok u obrani energično i agresivno sprječavaju igrače Kraljevice da postižu lagane koševe, tako da trener Sandro Nicević, koji nije mogao računati na usluge bolesnog Luke Mionija, do kraja susreta daje priliku i najmlađima, što igrači domaće momčadi koriste da bar donekle ublaže zaostatak.

Nikola Ostojić bio je najbolji strijelac kod Pule 1981 sa 16 postignutih koševa, Zvonimir Stunja i Dean Popović dodali su po 14, Nikica Šljuka 10, a prve je minute u seniorskom dresu dobio David Kalčić, četrnaestogodišnji pretkadet Bijeloplavih. Domaće strijelce predvodio je iskusni Salamun sa 17 koševa. Sutra će Bijeloplavi imati dan odmora, a u petak će uz dva treninga pripremiti gostovanje u Kastvu gdje će u subotu, s početkom u 19 sati, snage odmjeriti s istoimenim domaćinom u sklopu 6. kola.

KRALJEVICA - PULA 1981 66:82 (10:27, 18:30, 16:19, 23:6)

Kraljevica: Mitić, Protega 6, Paštar, Surina 2, Konjević 3, Kalac 8, Smoković 10, Šamanić 10, Jurić 9, Matić 2, Salamun 17. Trener: Tadej.

Pula 1981: Vučinić 5, Milivojević 3, Maurović 2, L.Topić 7, Fabijanić, Šljuka 10, Stunja 14, Ostojić 16, D.Topić 4, Koljanin 7, Kalčić, Popović 14. Trener: Nicević.

Seniori ponovo u pogonu, u nedjelju gostovanje u Rijeci

• Hits: 87

Nakon višednevne samoizolacije provedene odlukom epidemiološke službe košarkaši Pule 1981 od jutros su ponovo u punom pogonu. Trener Sandro Nicević na raspolaganju nema jedino bolesnog Duju Topića, kojem je doktor pripisao nekoliko dana mirovanja.

Bijeloplavi će danas odraditi dva treninga, sutra jedan, a u nedjelju im je na rasporedu utakmica 8. kola Druge muške lige Zapad u Rijeci protiv Kvarnera Junior. Zaostala utakmica protiv Krka odigrat će se najvjerojatnije u tjednu nakon posljednjeg redovnog kola prvog dijela sezone.

Pretkadeti slavili protiv Lošinjana: Pula 1981 - Jadranka 72:55

• Hits: 153

Nakon pobjede na Malom Lošinju prije nešto manje od mjesec dana, pretkadeti Pule 1981 danas su u utakmici 5. kola Regionalne lige ponovo bili bolji od Jadranke, ovoga puta s konačnih 72:55.

Predvođeni sjajnim Tonijom Bertonjom, prvim strijelcem susreta s 31 košem, puleni trenera Vanje Perdije svaku su četvrtinu podizali prednost za nekoliko koševa, da bi u posljednjih deset minuta rutinirano istu održavali, a priliku na parketu dobili su i svi igrači s klupe.

Pored citiranog Bertonje, napadački su se još istaknuli Borna Belinić s 12, Luka Bajzec s 11 te David Kalčić s 8 postignutih koševa, dok je strijelce gostiju predvodio Debelac s 14 pogodaka. U sljedećem, posljednjem kolu regularnog dijela sezone, mladi Bijeloplavi gostuju u Kastvu kod lidera lige i još uvijek jedine neporažene momčadi u Grupi B.

PULA 1981 - JADRANKA 72:55 (23:16, 13:9, 22:15, 14:15)

Pula 1981: Išić, Bertonja 31, Ivanek, Damjanac 4, Božić, Antunović 2, Blašković-Rojnić, Džafić 4, Divković, Kalčić 8, Belinić 12, Bajzec 11.

Jadranka: Rogić 12, Unić, Rukavina, Hocenski 4, Gršporić 6, Debelac 14, Jovanov 6, Kuljanić 4, Perajić, Brozić 9.

• Hits: 153

Seniori:
Druga muška liga Zapad - 8. kolo.
KVARNER JUNIOR - PULA 1981
Nedjelja, 05.12.2021. 14:00h, Dvorana Dinko Lukarić, Rijeka.

Dječaci:
Županijska liga, 3. kolo.
PULA 1981 - ROVINJ CURE
Petak, 03.12.2021. 20:00h, Pattinaggio, Pula.

Bijeloplavi i dalje neporaženi: Pula 1981 - Crikvenica 91:75

• Hits: 374

Zadržati neporaženost u prvenstvu bio je osnovni cilj košarkaša Pule 1981 prije današnje utakmice 5. kola Druge muške lige Zapad 2021/22 protiv Crikvenice, a taj su cilj Bijeloplavi, nakon četrdeset minuta uspješno ostvarili. 91:75 pokazivao je semafor u Domu sportova Mate Parlov nakon posljednje sirene, iako su Puležani u jednom trenutku imali i velikih 30 koševa prednosti.

Od samog sučevog podbacivanja igrači pulskog drugoligaša odlučno su krenuli puniti koš gostiju te se može reći da pobjeda zaista ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje obzirom da su Bijeloplavi već nakon prve četvrtine imali jedanaest poena prednosti (26:15) te tijekom čitavog susreta nisu Kircima dozvolili da se približe na zabrinjavajuću razliku.

91 koš u mrežici gostiju dokaz su visoke napadačke efikasnosti, posebno iza linije 6,75 odakle su Puležani bili precizni čak petnaest puta. U obrani će pak, trener Sandro Nicević sigurno imati nemalo kritika na račun svojih pulena s obzirom na to da su košarkaši Crikvenice previše puta dolazili do laganih koševa prvenstveno zahvaljujući 'mekanoj' obrani domaćih.

Kapetan Dean Popović odnio je titulu prvog strijelca susreta s 26 postignutih koševa, Nikica Šljuka dodao je 22, a Franko Koljanin 14, dok je debi' u seniorskom dresu prvim poenima začinio i četrnaestogodišnji Borna Belinić, pretkadet Pule 1981. Strijelce gostiju je predvodio Dragonjić s 20 koševa. Bijeloplavi u sljedećem kolu gostuju u Kastvu protiv istoimenog domaćina, nakon čega ih čeka susreta osmine finala Kupa Krešimira Ćosića protiv Zadra.

PULA 1981 - CRIKVENICA 91:75 (26:15, 22:19, 24:14, 19:27)

Pula 1981: Vučinić 3, Milivojević, Maurović 2, L.Topić 8, Mionni, Šljuka 22, Stunja 3, Ostojić 9, D.Topić 2, Koljanin 14, Belinić 2, Popović 26. Trener: Nicević.

Crikvenica: Latin, Šamanić 3, Car 2, Koščić, Mandžuka, Vilušić 4, Tikveša 4, Dragonjić 20, Tomas 7, Šulentić 15, Perić 4, Zorić 16. Trener: Dragojević.

Nova pobjeda dječaka: Fažana - Pula 1981 29:56

• Hits: 119

Dječaci Pule 1981 upisali su i drugu ovosezonsku pobjedu u Županijskoj ligi, u 2. kolu slavili su protiv vršnjaka Fažane konačnim rezultatom 29:56.

Iako trener Vanja Perdija nije mogao računati na ozlijeđenog Lovra Perkovića, njegovi su puleni od prve minute maksimalno ozbiljno krenuli u susret te je pitanje pobjednika bilo riješeno već nakon prve četvrtine. Unatoč konačnoj rezultatskoj razlici momčadi Fažane idu čestitke za pristup i borbenost.

Kapetan Bijeloplavih Antonio Divković zasluženo je odnio titulu prvog strijelca utakmice s 21 postignutim košem, od čega čak četiri trice. Vili Išić dodao je 19, a Juraj Kvaternik 6 koševa, dok je domaće strijelce predvodio Rudan s 13 pogodaka. U sljedećem kolu dječaci Pule 1981 ugostiti će na svom parketu cure Rovinja.

FAŽANA - PULA 1981 29:56 (8:24, 4:6, 5:7, 12:19)

Fažana: Battistutta, T.Brajević Britvić, Baškarao, Audi, Radolović, Rudan 13, Velagić 8, Subotić, Beriša 4, Gogulić, N.Brajević Britvić 2, Belas 2. Trener: Kauzlarić.

Pula 1981: Butorac, Ustić 4, Puh, Jovanović, Malbašić 4, Išić 19, Divković 21, Kokić, Kvaternik 6, Dizdar 2. Trener: Perdija.

Dječaci otvorili sezonu uvjerljivom pobjedom: Pula 1981 - Umag 69:12

• Hits: 142

Dječaci Pule 1981 otvorili su danas sezonu Županijske lige 2021/22 uvjerljivom pobjedom 69:12 protiv vršnjaka Umaga, kojima idu čestitke za borbenost i odlučnost, osobine koje će ih već u revanšu u drugom dijelu sezone sigurno pokazati u još boljem svjetlu.

U momčadi trenera Vanje Perdije najraspoloženiji u napadačkom dijelu bio je Vili Išić, strijelac 18 koševa, Lovro Perković zabio je 15, Antonio Divković 11, dok su se Matej Ustić i Marin Kozina zaustavili na 8. Kod gostiju je 6 koševa postigao M.Codaglia.

PULA 1981 - UMAG 69:12 (20:2, 11:3, 24:3, 14:4)

Pula 1981: Išić 18, Ustić 8, Perković 15, Kozina 8, P.Puh, Malbašić 2, Divković 11, Kokić, A.Puh, Kvaternik 7.

Umag: Tura, Š.Bušić, D.Bušić 4, Pantner 2, D.Codiglia, Thaqi, M.Codiglia 6, Ladavac, Cino, A.Codiglia, Miljuš, Islambegović.

Juniori uvjerljivo otvorili županijsko natjecanje: Pula 1981 - Umag 99:39

• Hits: 161

Nakon što su sve omladinske selekcije Pule 1981 započele svoja natjecanja, jučer su svoje prve službene koševe zabili i juniori trenera Nikice Šljuke. U 1. kolu Županijske lige Bijeloplavi su na svom parketu u Pattinaggiu svladali vršnjake Umaga konačnim rezultatom 99:39.

Predvođeni raspoloženim Lukom Damjancom, strijelcem 27 koševa, te Nathanom Fabijanićom, koji je zabio samo jedan manje, 26, juniori Pule 1981 od samog su početka susreta nametnuli svoj ritam i kroz četrdeset minuta konstantno povećavali razliku, sve pod trenerskim vodstvom Vanje Perdije, koji je ovom prilikom mijenjao trenera Šljuku koji je sa seniorima u samoizolaciji.

Napadački su se među Puležanima, koji u sljedećem kolu gostuju u Rovinju, još istaknuli i Alen Vinčić s 14, Jakob Fabijanić i Josip Fiket s po 11 koševa, a svoje je prve klupske poene postigao i Roko Radetić koji je ovog ljeta stigao u redove Pule 1981. Kod gostiju se istaknuo Piol sa 16 postignutih koševa.

PULA 1981 - UMAG 99:39 (28:7, 25:10, 24:13, 22:9)

Pula 1981: Bertonja 4, Damjanac 27, Vinčić 14, N.Fabijanić 26, J.Fabijanić 11, Piutti, Udovičić 2, Radetić 2, Trstenjak 2, Perković, Fiket 11.

Umag: Vizentin 11, Piol 16, Garić 4, Jorišević 2, Mitrović 4, Babić 2, Šabanović, Bubnić, Vuk.

Milivojević: Spremni smo, iako neće biti lagano

• Hits: 135

Dva su tjedna prošla od posljednje prvenstvene utakmice koju su odigrali košarkaši Pule 1981, one protiv Šanca iz Karlovca u kojoj su uvjerljivo slavili s konačnih 102:59. Prošlog su vikenda Bijeloplavi otputovali u Kraljevicu, no kući su se vratili već prije prvog sučevog podbacivanja nakon što je puknula tabla, a zaostala utakmica odigrat će se vjerojatno krajem mjeseca.

Imali su dakle puleni trenera Sandra Nicevića dovoljno vremena za pripremu susreta 5. kola Druge muške lige 2021/22 u kojem će sutra, s početkom u 15 sati, na svom parketu Doma sportova Mate Parlov ugostiti Crikvenicu, drugoplasiranu momčad lige, s ciljem da zadrže neporaženost i lidersku poziciju na ljestvici.

"Spremni smo za povratak u natjecateljski ritam" - ne dvoji Nikola Milivojević, šuter Puležana. "Prošle subote nam se dogodio 'peh' na koji nažalost nismo mogli utjecati, jedva čekamo utakmicu protiv Crikvenice". A Kirci na jug Istre stižu sa skorom od tri pobjede i jednog poraza. "Protivnik nam je poznat, osobno sam protiv njih igrao mnogo puta posljednjih godina, tvrda su ekipa s dosta iskusnih te nekoliko kvalitetnih mladih igrača, lagano neće biti sigurno".

Bijeloplavi susret ne dočekuju u baš optimalnom stanju, Zvonimir Stunja i Duje Topić preskočili su jutrošnji trening, no u taboru pulskog drugoligaša se nadaju da će sutra biti na raspolaganju. "Recept za pobjedu je jednostavan, budemo li igrali našu igru, budemo li se držali instrukcija trenera, dva boda bi trebala biti na dohvat ruke" - zaključuje Milivojević. Ulaz na utakmicu je kao i uvijek simboličnih 10 kuna, a navijači će na tribine moći isključivo uz valjanu EU digitalnu COVID potvrdu.

Odgođene utakmice protiv Krka i Zadra

• Hits: 358

Košarkaški klub Pula 1981 obavještava da je jedan član seniorske momčadi pozitivan na SARS-CoV-2. U pitanju su samo blagi simptomi te cijela ekipa prati protokol mjera samoizolacije predviđen od strane Zavoda za javno zdravstvo.

Shodno tome, utakmica 7. kola Druge muške lige Zapad protiv Krka, koja je bila na rasporedu u subotu je odgođena, isto kao i utakmica osmine finala Kupa Krešimira Ćosića protiv Zadra koja je na rasporedu bila sljedeći utorak.

• Hits: 162

Seniori:
Druga muška liga Zapad, 5. kolo.
PULA 1981 - CRIKVENICA
Subota, 13.11.2021. 15:00h, Dom sportova Mate Parlov.

Dječaci:
Županijska liga, 1. kolo.
PULA 1981 - UMAG
Subota, 13.11.2021. 13:30h, Pattinaggio, Pula.

Košarkaši Pule 1981 i dalje stopostotni: Kastav - Pula 1981 84:99

• Hits: 375

Košarkaši Pule 1981 vraćaju se sa teškog gostovanja u Kastvu s punim plijenom, iako do pobjede 84:99 nisu došli nimalo lagano. Ono što je najbitnije je da i nakon odigranog šestog kola Druge muške lige Zapad Puležani imaju stopostotni učinak, šest pobjeda iz šest susreta.

Trebalo je nekoliko minuta igračima trenera Sandra Nicevića da uhvate ritam što Kastavci koriste za minimalno vodstvo od 9:6, no nakon pet minuta Bijeloplavi prelaze u vodstvo (9:11), vjerojatno uvjereni da ga neće više ispustiti do kraja susreta. Klasično borbeni domaćini nisu se predavali ni u jednom trenutku pa se na dogovor u svlačionicu otišlo pri minimalnom vodstvu Puležana od šest koševa razlike (38:44).

Nakon velikog odmora Bijeloplavi tijekom treće četvrtine upadaju u svoju klasičnu crnu rupu za koju su se nadali da ih ove sezone neće proganjati. Kastavci dižu ritam, koriste isključenje Zvonimira Stunje te u 26. minuti prelaze u minimalno vodstvo 58:55. Do kraja dionice vodi se izjednačena i nervozna borba, ali u posljednjih deset minuta igrači pulskog drugoligaša ipak uspijevaju ući sa prednošću od sedam razlike (59:66).

Uvidjeli su Bijeloplavi da nema mjesta opuštanju i odmah početkom četvrte četvrtine maksimalno stišću papučicu gasa ne bi li se odvojili na razliku koja bi im donijela mirniju završnicu. To im polazi za rukom i sedam minuta prije kraja bježe Kastvu na 14 razlike (62:76), razliku koju će, s minimalnim odstupanjima, održavati do posljednje sirene, kada je semafor u dvorani Matija Katalinić pokazivao konačnih 84:99, na radost pretkadeta i pulskih navijača koji su ih glasno podržavali s tribine čitavu utakmicu.

Bijeloplavi su do pobjede došli na krilima raspoloženog tandema Nikola Ostojić - Dean Popović koji su zajedno postigli više od polovice koševa Pule 1981, svaki po 25. Odličnu su partiju pružili i Nikica Šljuka s 19 te Duje Topić sa 17 postignutih koševa, dok je strijelce domaćina predvodio Baić sa 18 pogodaka. U sljedećem kolu Puležani će na svom parketu Doma sportova Mate Parlov dočekati momčad Krka koja je jučer protiv Kvarnera Junior upisala svoju drugu prvenstvenu pobjedu.

U predigri seniorske utakmice pretkadeti Pule 1981 su nažalost teško poraženi od Kastva konačnim rezultatom 72:35. Bilo je to za pulene trenera Vanje Perdije posljednje kolo u međužupanijskom natjecanju te se od drugog tjedna okreću obvezama u Županijskoj lizi.

KASTAV - PULA 1981 (21:28, 17:16, 21:22, 25:33)

Kastav: Miletić 13, Stanić 10, Gušić 12, Marinić 4, Kordić-Gružić 6, Kusturin, Marković 2, Baić 18, Marelja 8, Rukuljić 9, Jelušić 2. Trener: Lipovščak.

Pula 1981: Vučinić 3, Milivojević, Maurović, L.Topić 6, Fabijanić, Mionni 2, Šljuka 19, Stunja 2, Ostojić 25, D.Topić 17, Koljanin, Popović 25. Trener: Nicević.

Nesretan vikend za pretkadete i kadete

• Hits: 243

Tijekom protekla tri dana pretkadeti i kadeti Košarkaškog kluba Pula 1981 odigrali su tri utakmice Regionalne lige 2021/22, u kojima su, nažalost, upisali tri poraza.

Pretkadeti trenera Vanje Perdije platili su danak samoizolaciji, u subotu protiv vršnjaka Ri-Basketa uspjeli su parirati tri četvrtine nakon čega je ponestalo snage i gosti su stigli do uvjerljive pobjede (49:85). Sličan je scenarij bio i sinoć u Pattinaggiu protiv Kastva, u sklopu zaostale utakmice 3. kola, no ovoga su se puta mladi Bijeloplavi držali gotovo do samog kraja kada su bili primorani čestitati gostima na pobjedi 61:76.

Kadeti trenera Nikice Šljuke gostovali su u subotu u Crikvenici gdje je istoimeni domaćin u sklopu 5. kola slavio s uvjerljivih 100:47. U nastavku prvenstva kadete čeka još domaći sraz s Kvarnerom 2010 te zaostala utakmica 3. kola u Pazinu, dok će pretkadeti, koji čitav prvi dio sezone igraju bez ozlijeđenog Sandra Štifanića, u sljedećem kolu ugostiti Jadranku, a u zadnjem gostovati u Kastvu.

Pretkadeti, 4. kolo:

PULA 1981 - RI-BASKET 49:85 (9:17, 15:23, 15:13, 10:32)

Pula 1981: Ivanek, Bertonja 14, Išić 1, Damjanac 5, Antunović 2, Božić, Ustić, Džafić 2, Bernobić 3, Kalčić 7, Belinić 15, Bajzec.

Ri-Basket: Dasović 6, Tomljenović 8, Rubinić 27, L.Kovačević 7, D.Kovačević 2, Perić 3, Margetić, Klišeta 12, Frigan 3, Mural 17.

Pretkadeti, 3. kolo (zaostala):

PULA 1981 - KASTAV 61:76 (21:24, 22:15, 8:21, 10:16)

Pula 1981: Ivanek, Bertonja 13, Išić, Damjanac 9, Božić, Ustić, Džafić 8, Bernobić 2, Kalčić 13, Belinić 16, Bajzec.

Kastav: Tončinić 6, Lerga 14, Prpić 4, Kurević 2, Kremenović 41, Pogorelić 1, Maslić 4, Mišan 4.

Kadeti, 5. kolo:

CRIKVENICA - PULA 1981 100:47 (20:13, 36:16, 20:12, 24:6)

Crikvenica: Tikveša 27, Maljković, Stipeč, Putrić, Vilušić, Bunjevac, Matić 15, Raguž 6, Peričić, Blažević 11, Martinović.

Pula 1981: Galešić 11, S.Perković 9, Stepancich 4, Fabijanić 12, Šuković, Jojić 2, Lizzul, Rustemi 6, Udovičić 3.

Kadeti na korak od iznenađenja: Pula 1981 - Kvarner 2010 76:85

• Hits: 201

Odličnu su utakmicu odigrali kadeti Pule 1981 sinoć u Pattinaggiu, u sklopu 6. kola Regionalne lige 2021/22 te gotovo iznenadili papirnatog favorita Kvarner 2010, momčadi od koje su u prvom dijelu lige izgubili čak 43 razlike. Ovoga je puta konačni rezultat bio 76:85, no mladi Bijeloplavi su u nekoliko navrata bili samo na nekoliko koševa razlike, nažalost, falilo je i malo sreće za uhvatiti oba boda.

U desetkovanom sastavu zbog bolesti i samoizolacija, bez Lizzula, Stepancicha, Burića i Galešića, igrači trenera Šljuke stojički su se borili protiv boljeg protivnika. Jakob Fabijanić bio je najbolji strijelac susreta s 35 koševa, a pratili su ga pretkadeti, Borna Belinić s 13, Toni Bertonja s 11 te David Kalčić s 9 koševa. Kod gostiju je najefikasniji bio dvojac Lovrinov-Lisac s 27 odnosno 21 košem.

PULA 1981 - KVARNER 2010 76:85 (18:22, 10:22, 28:14, 20:27)

Pula 1981: Rajačić, Bertonja 11, S.Perković 3, Rosanda, Fabijanić 35, Šuković, Belinić 13, Jojić, M.Perković, Kalčić 9, Rustemi, Udovičić 5. Trener: Šljuka.

Kvarner 2010: Lisac 21, Badurina 2, Košmerl 1, Barbalić 3, Stevanović 17, Gligura, Rožić 4, Lovrinov 27, Kulonja, Delpin 3. Trener: Kukić.

Utakmica u Kraljevici odgođena zbog puknuća table

• Hits: 384

Utakmica 4. kola Druge muške lige Zapad između Kraljevice i Pule 1981 odgođena je zbog puknuća table tijekom zagrijavanja. Kako domaćini nisu imali rezervnu tablu, susret je prekinut prije prvog sučevog podbacivanja i Bijeloplavi su se vratili u Pulu. Novi datum odigravanja utakmice bi trebao biti poznat u narednim danima.

Koljanin: Uz naš pristup pobjedu ne dovodim u pitanje

• Hits: 137

Košarkaši Pule 1981 nakon jednog dana odmora nakon pobjedničkog gostovanja u Kraljevici, danas će odraditi dva treninga, a u subotu će ponovo "priko" Učke, točnije u Kastav, gdje ih očekuje ogled s istoimenim domaćinom, četvrtoplasiranom momčadi lige. Susret 6. kola Druge muške lige Zapad na rasporedu je u dvorani Matija Katalinić u 19 sati, a kao uvertira istom, snage će također protiv Kastva u 16:30 sati odmjeriti pretkadeti trenera Vanje Perdije, u sklopu 6. kola Regionalne lige.

Franko Koljanin, krilo Bijeloplavih, nadolazeću utakmicu uspoređuje upravo s zaostalom utakmicom u srijedu. "Pobjeda protiv Kraljevice ni u jednom trenutku nije dolazila pod znak pitanja, očekujem da tako bude i u subotu u Kastvu. O protivniku ne znam mnogo, osim da ih krasi velika borbenost, no, kao i svaku prethodnu utakmicu, mi ćemo biti fokusirani isključivo na našu igru i uopće ne dovodim u pitanje pobjedu" - decidiran je Koljanin.

Trener Sandro Nicević na raspolaganju bi trebao imati sve igrače, Luka Mionni se oporavio od lagane prehlade te bi pulski drugoligaš put Kastavštine trebao putovati u punom sastavu. "Dižemo se kao ekipa u svakom smislu, odlično treniramo, imamo dobar pristup i dok je tako ne vidim razloga da na kraju svake utakmice ne uzmemo oba boda" - optimistično zaključuje pulski broj 17.

Vučinić: Cilj nam je nastaviti pobjednički niz

• Hits: 149

Nakon podužeg perioda košarkaši Pule 1981 imali su konačno tjedan bez utakmica te su se u potpunosti mogli okrenuti pripremi prvenstvenog susreta. U subotu naime, Bijeloplavi putuju u Kraljevicu gdje će snage, u sklopu 4. kola Druge muške lige Zapad, odmjeriti s istoimenim domaćinom, protiv kojeg su slavili u utakmici Kupa Krešimira Ćosića prije samo nešto više od dva tjedna, konačnim rezultatom 73:78.

"Pobjedu u Kupu smo teško izborili" - osvrnuo se na taj susret Nikola Vučinić, bek Puležana. "Nismo igrali kako znamo, 'kiksali' smo ponajviše u obrani te se doveli u situaciju da strahujemo za konačni ishod susreta. Sutra nam je cilj da nastavimo pobjednički niz, očekuje nas ponovo tvrda utakmica u kojoj moramo nametnuti svoj ritam te se ne smijemo ni u jednom trenutku opustiti. Ako se držimo dogovora siguran sam da ćemo kući otići s dva boda".

Trener Sandro Nicević moći će u subotu u Domu kulture i sporta računati na sve igrače, jedini koji je propustio nekoliko treninga početkom tjedna bio je Franko Koljanin zbog bolova u leđima, no za utakmicu bi trebao biti spreman. Iako je osmina finala još daleko, 'Vučko' ne krije zadovoljstvo ždrijebom koji će u Pulu dovesti aktualnog prvaka Hrvatske te branitelja Kupa Krešimira Ćosića, Zadra. "Svjesni smo jačine protivnika, no, budemo li igrali kako znamo, jedni za druge, možemo se predstaviti u dobrom svjetlu i biti im neugodan protivnik".