Pobjeda kao uvertira za finale Kupa: Labin - Pula 1981 59:82

Košarkaši Pule 1981 vratili su se iz Labina s punim plijenom, nakon što su u susretu 2. kola Druge muške lige Zapad 2021/22 svladali istoimenog domaćina konačnim rezultatom 59:82.

Iako oslabljeni neigranjem nekolicine igrača hrabri Rudari pošteno su namučili Bijeloplave, koji su u utakmicu ušli vidno (pre)opušteni, što su domaći, u čijim su redovima dobru utakmicu odigrali Alen Vinčić (10) i Luka Damjanac (3), juniori Puležana na posudbi, objeručke prihvatili i čitavu prvu četvrtinu držali egal. Do velikog odmora igrači Pule 1981 polako konsolidiraju svoje redove i na dogovor u svlačionicu odlaze uz prednost od 12 razlike (33:45).

U nastavku sličan scenarij, treću četvrtinu košarkaši Labina koriste propuste Bijeloplavih dok su posljednju dionicu prisiljeni dignuti bijelu zastavicu pred odlučujućim naletom Šljuke, prvog strijelca susreta sa 17 koševa, i suigrača. Puležane u srijedu očekuje finale regije Zapad Kupa Krešimira Ćosića protiv Kvarnera 2010, no, ne promjene li drastično pristup u obrani teško će se nositi s riječkim prvoligašem.

LABIN - PULA 1981 59:82 (14:17, 19:28, 13:12, 13:25)

Labin: Damjanac 3, Šumberac, Ćorić, Vinčić 10, Klarić 10, Đerman, Matošević 9, Nadarević 16, Banko 11, Negovanović. Trener: Đerman.

Pula 1981: Vučinić, Milivojević 6, D.Topić 2, Maurović 2, L.Topić 11, Fabijanić 2, Koljanin 2, Mionni 10, Šljuka 17, Stunja 7, Popović 14, Ostojić 9. Trener: Krizman.