Bijeloplavi uvjerljivi i u prvenstvu: Pula 1981 - Šanac 102:59

U trećem kolu Druge muške lige 2021/22 košarkaši Pule 1981 uvjerljivo su svladali Šanac iz Karlovca konačnim rezultatom 102:59 te zadržali prvo mjesto na ljestvici s tri pobjede u tri susreta.

Bijeloplavi su od prvog sučevog podbacivanja dali do znanja gostima da rezultatske neizvjesnosti u današnjem susretu neće biti te da će utakmica zadržati karakter derbija kola isključivo na papiru, obzirom da su obje momčadi u susret ušle s nulom u rubrici poraza. Karlovčani su prve koševe upisali tek u šestoj minuti, nakon vodstva Puležana 16:0, a do velikog odmora košarkaši Pule 1981 ipak malo usporavaju ritam pa semafor u Domu sportova Mate Parlov nakon dvadeset minuta pokazuje 49:28.

U drugom poluvremenu rutinsko odrađivanje posla od strane Nicevićevih pulena koji su nakon posljednje sirene goste otpratili iz Pule s 43 poena razlike. Najbolji strijelac u redovima pulskog drugoligaša bio je Nikola Ostojić s 20 postignutih koševa, Nikica Šljuka dodao je 17, Nikola Vučinić 14, a Lovre Topić 11, dok je kod Karlovca najefikasniji bio Turković s 23 poena.

U sljedećem kolu Puležani gostuju kod Kraljevice, momčadi koju su prije dva tjedna svladali, također na njihovom terenu, 73:78, u polufinalu regije Zapad Kupa Krešimira Ćosića.

PULA 1981 - ŠANAC 102:59 (28:9, 21:19, 32:21, 21:10)

Pula 1981: Milivojević 8, Vučinić 14, Maurović 4, L.Topić 11, Fabijanić 3, D.Topić, Mionni 8, Koljanin 3, Šljuka 17, Popović 10, Stunja 4, Ostojić 20. Trener: Nicević.

Šanac: J.Mavrović, T.Mavrović, Pastuhović 5, Stipić 2, Vučetić 4, Muža 2, Turković 23, Vladić 17, Jakars, Car 6. Trener: Gašparović.