Bijeloplavi i dalje neporaženi: Pula 1981 - Crikvenica 91:75

Zadržati neporaženost u prvenstvu bio je osnovni cilj košarkaša Pule 1981 prije današnje utakmice 5. kola Druge muške lige Zapad 2021/22 protiv Crikvenice, a taj su cilj Bijeloplavi, nakon četrdeset minuta uspješno ostvarili. 91:75 pokazivao je semafor u Domu sportova Mate Parlov nakon posljednje sirene, iako su Puležani u jednom trenutku imali i velikih 30 koševa prednosti.

Od samog sučevog podbacivanja igrači pulskog drugoligaša odlučno su krenuli puniti koš gostiju te se može reći da pobjeda zaista ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje obzirom da su Bijeloplavi već nakon prve četvrtine imali jedanaest poena prednosti (26:15) te tijekom čitavog susreta nisu Kircima dozvolili da se približe na zabrinjavajuću razliku.

91 koš u mrežici gostiju dokaz su visoke napadačke efikasnosti, posebno iza linije 6,75 odakle su Puležani bili precizni čak petnaest puta. U obrani će pak, trener Sandro Nicević sigurno imati nemalo kritika na račun svojih pulena s obzirom na to da su košarkaši Crikvenice previše puta dolazili do laganih koševa prvenstveno zahvaljujući 'mekanoj' obrani domaćih.

Kapetan Dean Popović odnio je titulu prvog strijelca susreta s 26 postignutih koševa, Nikica Šljuka dodao je 22, a Franko Koljanin 14, dok je debi' u seniorskom dresu prvim poenima začinio i četrnaestogodišnji Borna Belinić, pretkadet Pule 1981. Strijelce gostiju je predvodio Dragonjić s 20 koševa. Bijeloplavi u sljedećem kolu gostuju u Kastvu protiv istoimenog domaćina, nakon čega ih čeka susreta osmine finala Kupa Krešimira Ćosića protiv Zadra.

PULA 1981 - CRIKVENICA 91:75 (26:15, 22:19, 24:14, 19:27)

Pula 1981: Vučinić 3, Milivojević, Maurović 2, L.Topić 8, Mionni, Šljuka 22, Stunja 3, Ostojić 9, D.Topić 2, Koljanin 14, Belinić 2, Popović 26. Trener: Nicević.

Crikvenica: Latin, Šamanić 3, Car 2, Koščić, Mandžuka, Vilušić 4, Tikveša 4, Dragonjić 20, Tomas 7, Šulentić 15, Perić 4, Zorić 16. Trener: Dragojević.