Pretkadeti slavili protiv Lošinjana: Pula 1981 - Jadranka 72:55

Nakon pobjede na Malom Lošinju prije nešto manje od mjesec dana, pretkadeti Pule 1981 danas su u utakmici 5. kola Regionalne lige ponovo bili bolji od Jadranke, ovoga puta s konačnih 72:55.

Predvođeni sjajnim Tonijom Bertonjom, prvim strijelcem susreta s 31 košem, puleni trenera Vanje Perdije svaku su četvrtinu podizali prednost za nekoliko koševa, da bi u posljednjih deset minuta rutinirano istu održavali, a priliku na parketu dobili su i svi igrači s klupe.

Pored citiranog Bertonje, napadački su se još istaknuli Borna Belinić s 12, Luka Bajzec s 11 te David Kalčić s 8 postignutih koševa, dok je strijelce gostiju predvodio Debelac s 14 pogodaka. U sljedećem, posljednjem kolu regularnog dijela sezone, mladi Bijeloplavi gostuju u Kastvu kod lidera lige i još uvijek jedine neporažene momčadi u Grupi B.

PULA 1981 - JADRANKA 72:55 (23:16, 13:9, 22:15, 14:15)

Pula 1981: Išić, Bertonja 31, Ivanek, Damjanac 4, Božić, Antunović 2, Blašković-Rojnić, Džafić 4, Divković, Kalčić 8, Belinić 12, Bajzec 11.

Jadranka: Rogić 12, Unić, Rukavina, Hocenski 4, Gršporić 6, Debelac 14, Jovanov 6, Kuljanić 4, Perajić, Brozić 9.