Pobjeda u zaostaloj utakmici: Kraljevica - Pula 1981 67:82

Večeras je tabla u Kraljevici odradila posao bez 'tegoba', a odličan su posao odradili i košarkaši Pule 1981 koji se sa zaostale utakmice 4. kola Druge muške lige Zapad kući vračaju s oba boda. Konačnih 67:82 protiv Kraljevice Puležane vrača na vrh prvenstvene ljestvice, i dalje s nulom u rubrici poraza.

Odlično su otvorili susret Bijeloplavi i već nakon pet minuta imali ugodnih 'plus 10' (3:13), da bi do kraja prve četvrtine dodatno pojačali ritam i zaključili dionicu sa 17 koševa prednosti (10:27). U drugoj četvrtini Puležani nastavljaju uraganski i na veliki se odmor odlazi pri rezultatu 28:57.

Drugo poluvrijeme, isti scenarij. Igrači pulskog drugoligaša neumorno pune koš domaćina, dok u obrani energično i agresivno sprječavaju igrače Kraljevice da postižu lagane koševe, tako da trener Sandro Nicević, koji nije mogao računati na usluge bolesnog Luke Mionija, do kraja susreta daje priliku i najmlađima, što igrači domaće momčadi koriste da bar donekle ublaže zaostatak.

Nikola Ostojić bio je najbolji strijelac kod Pule 1981 sa 16 postignutih koševa, Zvonimir Stunja i Dean Popović dodali su po 14, Nikica Šljuka 10, a prve je minute u seniorskom dresu dobio David Kalčić, četrnaestogodišnji pretkadet Bijeloplavih. Domaće strijelce predvodio je iskusni Salamun sa 17 koševa. Sutra će Bijeloplavi imati dan odmora, a u petak će uz dva treninga pripremiti gostovanje u Kastvu gdje će u subotu, s početkom u 19 sati, snage odmjeriti s istoimenim domaćinom u sklopu 6. kola.

KRALJEVICA - PULA 1981 66:82 (10:27, 18:30, 16:19, 23:6)

Kraljevica: Mitić, Protega 6, Paštar, Surina 2, Konjević 3, Kalac 8, Smoković 10, Šamanić 10, Jurić 9, Matić 2, Salamun 17. Trener: Tadej.

Pula 1981: Vučinić 5, Milivojević 3, Maurović 2, L.Topić 7, Fabijanić, Šljuka 10, Stunja 14, Ostojić 16, D.Topić 4, Koljanin 7, Kalčić, Popović 14. Trener: Nicević.