Košarkaši Pule 1981 i dalje stopostotni: Kastav - Pula 1981 84:99

Košarkaši Pule 1981 vraćaju se sa teškog gostovanja u Kastvu s punim plijenom, iako do pobjede 84:99 nisu došli nimalo lagano. Ono što je najbitnije je da i nakon odigranog šestog kola Druge muške lige Zapad Puležani imaju stopostotni učinak, šest pobjeda iz šest susreta.

Trebalo je nekoliko minuta igračima trenera Sandra Nicevića da uhvate ritam što Kastavci koriste za minimalno vodstvo od 9:6, no nakon pet minuta Bijeloplavi prelaze u vodstvo (9:11), vjerojatno uvjereni da ga neće više ispustiti do kraja susreta. Klasično borbeni domaćini nisu se predavali ni u jednom trenutku pa se na dogovor u svlačionicu otišlo pri minimalnom vodstvu Puležana od šest koševa razlike (38:44).

Nakon velikog odmora Bijeloplavi tijekom treće četvrtine upadaju u svoju klasičnu crnu rupu za koju su se nadali da ih ove sezone neće proganjati. Kastavci dižu ritam, koriste isključenje Zvonimira Stunje te u 26. minuti prelaze u minimalno vodstvo 58:55. Do kraja dionice vodi se izjednačena i nervozna borba, ali u posljednjih deset minuta igrači pulskog drugoligaša ipak uspijevaju ući sa prednošću od sedam razlike (59:66).

Uvidjeli su Bijeloplavi da nema mjesta opuštanju i odmah početkom četvrte četvrtine maksimalno stišću papučicu gasa ne bi li se odvojili na razliku koja bi im donijela mirniju završnicu. To im polazi za rukom i sedam minuta prije kraja bježe Kastvu na 14 razlike (62:76), razliku koju će, s minimalnim odstupanjima, održavati do posljednje sirene, kada je semafor u dvorani Matija Katalinić pokazivao konačnih 84:99, na radost pretkadeta i pulskih navijača koji su ih glasno podržavali s tribine čitavu utakmicu.

Bijeloplavi su do pobjede došli na krilima raspoloženog tandema Nikola Ostojić - Dean Popović koji su zajedno postigli više od polovice koševa Pule 1981, svaki po 25. Odličnu su partiju pružili i Nikica Šljuka s 19 te Duje Topić sa 17 postignutih koševa, dok je strijelce domaćina predvodio Baić sa 18 pogodaka. U sljedećem kolu Puležani će na svom parketu Doma sportova Mate Parlov dočekati momčad Krka koja je jučer protiv Kvarnera Junior upisala svoju drugu prvenstvenu pobjedu.

U predigri seniorske utakmice pretkadeti Pule 1981 su nažalost teško poraženi od Kastva konačnim rezultatom 72:35. Bilo je to za pulene trenera Vanje Perdije posljednje kolo u međužupanijskom natjecanju te se od drugog tjedna okreću obvezama u Županijskoj lizi.

KASTAV - PULA 1981 (21:28, 17:16, 21:22, 25:33)

Kastav: Miletić 13, Stanić 10, Gušić 12, Marinić 4, Kordić-Gružić 6, Kusturin, Marković 2, Baić 18, Marelja 8, Rukuljić 9, Jelušić 2. Trener: Lipovščak.

Pula 1981: Vučinić 3, Milivojević, Maurović, L.Topić 6, Fabijanić, Mionni 2, Šljuka 19, Stunja 2, Ostojić 25, D.Topić 17, Koljanin, Popović 25. Trener: Nicević.