Bijeloplavi uvjerljivi u Rijeci: Kvarner Junior - Pula 1981 75:104

Najavili su košarkaši Pule 1981 preko kapetana Deana Popovića da u Rijeku, unatoč prisilnom odmoru kojeg su imali zbog samoizolacije, idu opravdati ulogu favorita, a to su na kraju i učinili. U susretu 8. kola Druge muške lige Zapad 2021/22 košarkaši Kvarner Juniora samo su prvu četvrtinu uspjeli parirati raspoloženim Puležanima koji su na kraju slavili s uvjerljivih 75:104 te zadržali stopostotni učinak na prvenstvenoj ljestvici.

Loše su Bijeloplavi otvorili utakmicu, nesigurno u napadu i veoma 'mekano' u obrani, što je prisililo trenera Sandra Nicevića da već u trećoj minuti pozove minutu odmora pri vodstvu domaćih 7:2. Rana 'jezikova juha' rezultirala je plodom tek krajem prve četvrtine kada Puležani prelaze u vodstvo i zaključuju dionicu vodstvom od 4 razlike (22:26). U drugoj četvrtini igrači pulskog drugoligaša ubacuju u brzinu više, konačno nameću svoj ritam i do velikog odmora 'bježe' na ugodnih 'plus' 25 (35:60).

U drugom poluvremenu Bijeloplavi rutinski održavaju prednost, a već u prvim minutama treće četvrtine, koja završava vodstvom Puležana 59:80, svoje prve poene u seniorskom dresu postiže i četrnaestogodišnji David Kalčić. U posljednjih deset minuta isti scenarij, pa semafor u dvorani Dinko Lukarić s posljednjom sirenom pokazuje +29 za košarkaše Pule 1981.

Nikola Ostojić odnio je titulu prvog strijelca susreta s 27 postignutih poena, dok je Bart za domaće postigao jedan manje, točnije, 26. Kod Bijeloplavih su se još napadački istaknuli Nikica Šljuka s 22 postignuta koša, Luka Mionni je dodao 14, a Lovre Topić 8. Puleni trenera Nicevića sutra će imati slobodan dan, a od utorka kreću priprema za gradski derbi protiv Stoje koji je na rasporedu sljedeću nedjelju s početkom u 19 sati u Domu sportova Mate Parlov.

KVARNER JUNIOR - PULA 1981 75:104 (22:26, 13:34, 24:20, 16:24)

Kvarner Junior: Mance, Oprešnik, Starčević 11, Kota, Pepelar 11, Blažanin, Šestan, Bart 26, Volčanser 12, Nikšić, Drljača 15, Tvrtković. Trener: Musić.

Pula 1981: Vučinić 2, Milivojević 7, Maurović, L.Topić 8, Fabijanić 2, Mionni 14, Šljuka 22, Stunja 6, Ostojić 27, Koljanin 4, Kalčić 5, Popović 7. Trener: Nicević.