Menu
b1

Pretkadeti nastupili na turniru u Ludbregu

Pretkadeti Pule 1981 nastupili su ovoga vikenda na turniru Grafičar U-15 Cup 2022 u Ludbregu. U konkurenciji šest momčadi mladi Bijeloplavi zauzeli su posljednje mjesto, no ne bi bilo u redu ne naglasiti da ih je pored teškog ritma (krenuli iz Pule u subotu u 6 sati ujutro, da bi u 12 sati već igrali dvije uzastopne utakmice) pratio i izniman peh u vidu ozljeda Davida Kalčića i Borne Belinića, dvojice stožernih igrača u ekipi trenera Vanje Perdije.

Prvog su dana pretkadeti upisali poraz od vršnjaka Dubrave, 33:43, i od domaćina te na kraju osvajača turnira, Grafičara, koji je slavio konačnim rezultatom 54:18. U nedjelju ujutro su Bijeloplavi razigravali za 5. mjesto te na kraju čestitali košarkašima Kastva koji su pobijedili konačnim rezultatom 50:36. Za Bijeloplave su ovom prilikom nastupili i Edi Komić, Roko Baretić i Leni Vinčić iz vodnjanske Olive, a upravo je Vinčić, inače mlađi brat našeg juniora Alena, bio najbolji strijelac u redovima Pule 1981 s 46 postignutih koševa u tri utakmice.



PULA 1981 - DUBRAVA 33:43

Pula 1981: Vinčić 16, Bertonja, Išić, Baretić, Komić 5, Blašković-Rojnić, Bernobić, Divković, Kalčić 2, Belinić 2, Bajzec, Antunović, Damjanac 6, Božić.

Dubrava: Delić 2, Jolić 11, Dalić 2, Nevestić 2, Guhiak 13, Pašić 2, Kunc, Klobučak, Veg 3, Jeličić 5, Marković.

GRAFIČAR - PULA 1981 54:18

Grafičar: Horvat 6, Bregović, Gaca, V.Bacani 7, Valdec 7, B.Bacani 8, Povijac, Santivec, Pavlović 12, Glozinić, Crnković 5, Sakac, Racan 6.

Pula 1981: Vinčić 15, Bertonja 2, Išić, Baretić, Komić, Blašković-Rojnić 2, Bernobić 4, Divković, Kalčić, Belinić, Bajzec, Antunović 4, Damjanac, Božić 2.

KASTAV - PULA 1981 50:36

Kastav: Tončinić 5, Masec 2, Praž 13, Kurević 2, Kremenović 6, Novak, Pozner 9, Lorca 3, Polarić 6.

Pula 1981: Vinčić 15, Bertonja, Išić 1, Baretić 2, Komić 12, Blašković-Rojnić, Bernobić, Divković, Kalčić, Belinić 4, Bajzec 2, Antunović, Damjanac, Božić.



Rezultati:

Skupina A:
GRAFIČAR - DUBRAVA 55:35
DUBRAVA - PULA 1981 43:33
GRAFIČAR - PULA 1981 54:18

Skupina B:
MEĐIMURJE - VIRKA 38:47
VIRKA - KASTAV 48:47
MEĐIMURJE - KASTAV 59:44

Polufinale:
GRAFIČAR - MEĐIMURJE 56:31
VIRKA - DUBRAVA 58:31

Utakmica za 5. mjesto:
KASTAV - PULA 1981 50:36

Utakmica za 3. mjesto:
MEĐIMURJE - DUBRAVA 62:53

Finale:
GRAFIČAR - VIRKA 60:49