Infarktnom završnicom dječaci izborili polufinale: Pula 1981 - Poreč 44:42

Dječaci Pule 1981 gromoglasnim su aplauzom ispraćeni s parketa u Pattinaggiu nakon što su u četvrtfinalu Županijske lige 2021/22 slavili protiv vršnjaka Poreča konačnim rezultatom 44:42. Sljedeće je na rasporedu za mlade Bijeloplave polufinale u kojem će snage odmjeriti s vodnjanskom Olivom.

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunosti u znaku gostiju, domaći igrači nikako nisu uspjeli nametnuti svoj ritam što su Porečani iskoristili za bijeg na 15 koševa razlike. Mladi puleni trenera Vanje Perdije pred sam veliki odmor konsolidiraju svoje redove i na dogovor u svlačionicu se ide pri vodstvu gostiju od 8 koševa razlike (20:28).

U drugom poluvremenu kreće konačni preokret Bijeloplavih, u čijim je redovima, u maniri prave sportske drame s filmskog platna, zaigrao i Vili Išić, koji je u Pattinaggio stigao direktno s natjecanja u harmonici. Dječaci Pule 1981 strpljivo i borbeno prvo spuštaju razliku, zatim drže egal, da bi u samoj završnici ultimativno stisnuli papučicu gasa za zasluženo slavlje.

Najefikasniji u redovima domaćih bili su Lovro Perković s 15 te Antonio Divković s 14 postignutih koševa, dok je strijelce gostiju predvodio D.Ljubović s 14 poena na kontu. Osim igračima obiju momčadi posebne pohvale idu i publici zbog koje je atmosfera u dvorani bila na razini seniorskih dvoboja.

PULA 1981 - POREČ 44:42 (7:16, 13:12, 13:6, 11:8)

Pula 1981: Kozina, Ustić 2, Jovanović 2, Perković 15, Puh, Išić 3, Divković 14, Kvaternik 7, Malbašić 1. Trener: Perdija.

Poreč: A.Ljubović, D.Ljubović 14, Gluhak 2, Arizanović, Komšić, Lazarević 12, An.Mehmedović, Am.Mehmedović 8, Mešić, Majkus 6, Pilato. Trener: Valić.