Pobjeda dječaka na otvaranju Županijske lige

Dječaci Pule 1981 uspješno su startali u sezonu 2022/23, pobijedivši u 1. kolu Županijske lige vršnjake Poreča konačnim rezultatom 57:46.

Iako nekompletni, bez važnih karika u vidu Juraja Kvaternika i Erika Malbašića, klinci trenera Vanje Perdije već su u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika. U nastavku borbeni Porečani, koje s klupe vodi bivši igrač Bijeloplavih Marko Dojkić, pokušavaju doći do preokreta, smanjuju zaostatak na samo sedam razlike, no za više od toga nisu imali snage te Lovro Perković i suigrači mirno zaključuju susret u svoju korist.

Dječake Pule 1981 su do pobjede predvodili kapetan Perković s 29 koševa te Vili Išić s 19 poena na kontu, dok se kod gostiju istakao dvojac Mehmedović-Komšić sa 17, odnosno 14 postignuta koša. U sljedećem kolu mladi Puležani gostuju u Rovinju kod istoimenog domaćina.

PULA 1981 - POREČ 57:46 (15:10, 25:14, 12:9, 5:13)

Pula 1981: Kozina 3, Puh 4, Kokić, Perković 29, Dizdar, Červeni, Išić 19, Kuzmanović 2. Trener: Perdija.

Poreč: Kmet, Benković 8, Cerovina, Arizanović 2, Komšić 14, Ljubović, Mehmedović 17, Arnold, Radić 3, Damian 2. Trener: Dojkić.