Bijeloplavi pobjedom zaključili prvi dio sezone: Pula 1981 - Kastav 81:71

Sjajnu su predstavu košarkaši Pule 1981 sinoć priredili svojim navijačima u Pattinaggiu te na najbolji mogući način zaključili prvi dio sezone. 9. kolo Druge muške lige Zapad u Pulu je dovelo Kastav, momčad koja je u dosadašnjem dijelu prvenstva upisala samo dva poraza, no, borbeni i agresivni Bijeloplavi nakon četrdeset minuta ravnopravne borbe slavili su s konačnih 81:71.

Furiozno su puleni trenera Lea Krizmana otvorili utakmicu te preko raspoloženog tandema Milivojević-Vučinić već nakon prvih deset minuta pobjegli na "ugodnih" plus 14 (22:8). Kastavci međutim nemaju namjeru olako "prodati kožu" pa se na veliki odmor odlazi pri vodstvu od 9 razlike (42:33) za Puležane.

Nastavak donosi sličan scenarij, gosti u nekoliko navrata hvataju priključak, ali Bijeloplavi ne posustaju, drže visoku koncentraciju i kod svakog pokušaja Kastavaca da se vrate u utakmicu odgovaraju napadačkom miniserijom te u posljednjih nekoliko minuta rutinirano održavaju prednost od desetak koševa prednosti kojom će u konačnici i zaključiti susret za svoju treću, zasluženu, pobjedu sezone.

Kapetan Nikola Milivojević ponovo je predvodio strijelce domaćih s 28 postignutih koševa, junior Alen Vinčić dodao je 15, a dvoznamenkast je bio i Nikola Vučinić s 13 upisanih poena. Kod gostiju se istaknuo dvojac Stanić-Marelja s po 15 koševa na kontu. Pred košarkašima Pule 1981 je sada poduža zimska pauza, a nastavak prvenstva očekuje ih tek 28. siječnja kad će im u goste doći Kraljevica.

PULA 1981 - KASTAV 81:71 (22:8, 20:25, 16:12, 23:26)

Pula 1981: Vučinić 13, Milivojević 28, Damjanac, Vinčić 15, Komadina 7, Klarić 6, Andrilović 1, Maurović, Lonzar 3, Stojšić, Šimac 8. Trener: Krizman.

Kastav: Šorić, Domnik 1, Zatezalo 10, Ćurković, Kordić-Gružić 13, Jelušić 2, Stanić 15, Baić 4, Marelja 15, Pustahija 1, Rakuljić 4, Dobrić 6. Trener: Tončinić.