Bijeloplavi na korak od iznenađenja: Kastav - Pula 1981 80:75

Pomanjkalo je malo sreće sinoć košarkašima Pule 1981 da iznenade viceprvaka Druge muške lige Zapad 2022/23 na gostujućem terenu. Nakon četrdeset minuta potpuno ravnopravne borbe košarkaši Kastva su slavili konačnim rezultatom 80:75, no puleni trenera Krizmana zasluženo su uzdignutih glava napustili parket Sportske dvorane Matija Katalinić, ispraćeni pljeskom domaćih navijača.

Od prve je minute susreta posljednjeg kola bilo jasno da su obje momčadi istrčale na teren željne zaključiti sezonu pobjedom, nakon uvodnih izmjena u vodstvu domaći bježe na minimalnu razliku te na veliki odmor odlaze s prednošću od 6 poena (42:36). Činilo se u nastavku da Bijeloplavi nemaju snage za preokret, ali u posljednjim minutama dodatno stišću papučicu gasa, dolaze na samo tri koša zaostatka u završnici, ali za potpuni preokret nije bilo nažalost vremena.

Nathael Komadina bio je prvi strijelac u redovima pulskog drugoligaša s 19 koševa, Luka Klarić dodao je 11, dok su Nikola Vučinić i Matija Stojšić susret zaključili s po 10 koševa na kontu. U redovima Kastavaca najefikasniji je bio Rakuljić s 21 postignutim košem.

KASTAV - PULA 1981 80:75 (21:14, 21:22, 23:16, 15:23)

Kastav: Miletić 8, Pustahija 3, Domnik 10, Šorić, Kordić-Gružić 11, Marković 2, Stanić 10, Baić, Marelja 15, Ćurković, Rakuljić 21, Dobrić. Trener: Tončinić.

Pula 1981: Vučinić 10, Milivojević 7, Vinčić 4, Šimac 6, Škare 2, Komadina 19, Klarić 11, Andrilović 4, Maurović, Stojšić 10, Fabijanić 2. Trener: Krizman.