Menu

Pula 1981 nastavlja niz – nova pobjeda u Mate Parlovu

pula kraljevica

Košarkaši Pule 1981 u 9. kolu A2 lige Zapad upisali su novu pobjedu, svladavši Kraljevicu na domaćem parketu rezultatom 89:78.

Bijelo-plavi su od samog početka nametnuli ritam i kontrolirali tijek utakmice, održavajući stabilnu prednost od desetak poena. Prva četvrtina završila je 25:18 za Pulu, koja je potom sigurno privela susret kraju.

Treba istaknuti borbenu momčad Kraljevice, koja je svih 40 minuta držala priključak — što nije česta pojava za gostujuće ekipe u dvorani Mate Parlov. Utakmicu je obilježio Jurković impresivnim nastupom i čak 35 postignutih poena.

Pulu je do trijumfa vodio iznimno raspoložen kvartet Marić – Gustovarac – Fabris – Škare, koji je zajedno ubacio čak 74 od ukupno 89 poena.

Peta uzastopna pobjeda potvrđuje sjajnu formu Pule 1981. Novi izazov slijedi već u subotu u Rijeci, gdje će bijelo-plavi odmjeriti snage s Kvarner Juniorom. Susret počinje u 12:00 u dvorani Dinko Lukarić.

Bit će to ujedno i posljednja provjera uoči velikog gradskog derbija protiv Stoje, koji je na rasporedu u 11. kolu u Domu sportova Mate Parlov.

KK PULA 1981 – KK KRALJEVICA 89:78
(25-18, 17-8, 25-28, 22-24)

KK Pula 1981:
Milivojević 1, Gojko, Šimac 3, Marić 22, Škarica, Škare 15, Fabris 18, Krulčić 8, Stunja, Gustovarac 19, Mazić 3

KK Kraljevica:
Matanić 2, Kremenović 21, Zubčić 2, Haler, Demo, Dragičević 6, Konjević 9, Vrcan 3, Jurković 35, Zvonar