Vijesti

Puležani nadigrani u Jazinama: Sonik Puntamika - Pula 1981 86:60

• Hits: 91

credits: basketball.hr
Nisu imali nikakve šanse košarkaši Pule 1981 na gostovanju u Zadru kod Sonik Puntamike koja je nastavila svoj pobjednički niz i u 7. kolu Prve muške lige slavila konačnim rezultatom 86:60.

Malobrojni gledatelji u dvorani Jazine gledali su jednosmjernu utakmicu u kojoj su raspoloženi domaćini poveli od samog početka te nakon prve četvrtine već imali ogromnih 18 razlike (29:11). Obrana Pule 1981 u tim trenucima praktički nije postojala, Zadrani su bez previše problema dolazili do koša Bijeloplavih te u preostalom dijelu susreta rutinirano održavali stečenu razliku. Konačnih +26 za Sonik Puntamiku vjerodostojno ocrtava omjer snaga na parketu, a Puležanima nakon posljednje sirene nije preostalo drugo nego čestitati domaćinu na zasluženoj pobjedi.

Izostanak ozlijeđenih Tonija Jelenkovića i Saše Gligorovića nije i ne može biti alibi za prikazanu igru i "mekan" pristup, ako se žele vratiti na pobjedničke staze puleni trenera Branimira Pavića u buduće će trebati puno više od samih najava borbenosti i kolektivnosti. A upravo je kolektivnost večeras bila najjača odlika Puntamike kod koje su koševe postigli Jure Perić (16), Dino Palčić (15, uz 9 skokova i 6 asistencija), Teo Petani (13) i Benjamin Bučaj (10). Kod indisponiranih Puležana 15 je koševa postigao Vedran Pušić, Franko Koljanin dodao je 10, a Igor Stojanović 9.

U sljedećem kolu, u subotu 24. studenog u 20 sati, košarkaši Pule 1981 u svojoj dvorani Doma sportova Mate Parlov dočekuju Agrodalm koji prije večerašnjeg susreta protiv Dubrave ima skor 4-2. Puležanima je ovo peti ovosezonski poraz koji će ih baciti na samo dno ljestvice s 9 bodova.

SONIK PUNTAMIKA - PULA 1981 86:60 (29:11, 20:19, 20:13, 17:17)

Sonik Puntamika: Jošić, Paleka 1, Palčić 15, Atelj 6, Bučaj 10, Mišić 3, Jurjević 8, Erslan 6, Perić 16, Grbić 3, Bašić 5, Petani 13; trener: Kraljević.

Pula 1981: Stojanović 9, Sekulić 4, Jelenković, Marinović 2, Marić 2, Andabaka 7, Henry 8, Grašo 3, Grgić, Koljanin 10, Pušić 15; trener: Pavić.

Bijeloplavi danas u Zadru. Grašo: Unatoč problemima, bez bijele zastave

• Hits: 259

Drugi put u nepunih mjesec i pol dana, košarkaši Pule 1981 pohodit će Zadar. Na otvaranju sezone Puležani su gostovali kod Jazina Arbanasa, danas će im u sedmom kolu domaćin biti Sonik Puntamika. Za razliku od ogleda s košarkašima Jazina, koji su im u tom trenutku bili poprilična nepoznanica, s Puntamikom su puleni trenera Branimira Pavića tijekom ljetnih priprema odigrali dvije prijateljske utakmice. Svladali su ih najprije u Zadru, potom i u Puli u ogledu za treće mjesto na Memorijalu Josip Sever, ali otad se poprilično promijenio omjer snaga. Potvrđuje to i letimičan pogled na prvenstvenu ljestvicu, na kojoj Zadrani dijele vodeću poziciju te ovaj ogled dočekuju s pet pobjeda u nizu.

"Dolazimo im u goste u najgorem mogućem trenutku, kad su u naletu kojeg će željeti iskoristiti da nam se revanširaju za dva poraza što smo im nanijeli u rujnu. Usto, bit ćemo i nekompletni, jer Tonija Jelenkovića i dalje muči ozljeda zgloba zbog koje nije igrao niti prošlo kolo protiv Ribole, a Saša Gligorović je u utorak na treningu krivo doskočio i ozlijedio koljeno" - izjavio je za Glas Istre uoči puta u Dalmaciju Ante Grašo, bek Bijeloplavih. "Problem nam predstavlja i činjenica da nas je napustio Hortman, koji nam je na početku sezone bio najbolji igrač. Stigao nam je u međuvremenu drugi Amerikanac Henry French koji će u Zadru debitirati u našem dresu. Dobar je igrač i sigurno će nam biti od pomoći, ali i slabije kvalitete od Hortmana. Tako mi se sada čini, možda se nešto promijeni kad se French privikne na novu sredinu".

Zadrani su u sezonu krenuli uvjerljivim porazom u Dubrovniku, a onda su polako počeli hvatati radnu temperaturu i "eksplodirali" u prošlom kolu, nanijevši u Zagrebu prvi ovosezonski poraz domaćoj Dubravi. S druge strane, Puležani su u prvenstvu izmjenjivali domaće pobjede s gostujućim porazima, da bi u prošlom kolu dopustili kaštelanskoj Riboli da u Domu sportova Mate Parlov stigne do prvog trijumfa u sezoni. "Svi ti rezultati potvrđuju da je ovo kvalitetna i izjednačena liga u kojoj igra puno dobrih igrača i u kojoj svatko svakog može pobijediti. Nema ovdje lakih utakmica te takva neće biti niti ova današnja, ali možete biti sigurni da se, svim problemima usprkos, nećemo predati bez borbe. Nitko od nas ne ide u Zadar s ciljem da izgubi i žele li domaćini stići do bodova, morat će se poprilično namučiti" - uvjeren je Grašo, koji zna odakle će njemu i njegovim suigračima u Jazinama prijetiti najveća opasnost. "Zadranima nedostaju klasični centri, ali i bez njih znaju biti nezgodni u reketu, jer svi od reda idu na skok, kako u obrani, tako i u napadu. Puno je u njihovim redovima i odličnih šutera".

Puležani u Kupu Krešimira Ćosića protiv Dubrave

• Hits: 99

U prostorijama Hrvatskog košarkaškog saveza izvučeni su parovi prvog kruga Kupa Krešimir Ćosić. U prvom krugu se natječe 12 klubova Prve muške lige te četiri kluba iz Druge muške lige. Kako iz regija Centar i Zapad nije bilo prijavljenih klubova, tako su pravo na sudjelovanje iz Druge muške lige stekli Diadora iz Zadra, Podravac iz Virja i pobjednik regije Istok koji će se saznati tijekom sljedećeg tjedna.

Prvi krug kreće 28. studenog i u njemu sudjeluje neparan broj klubova. Košarkaši Podravca ždrijebom su direktno plasirani u sljedeći klub, dok će košarkaši Pule 1981 prolazak tražiti na gostovanju kod zagrebačke Dubrave, trenutno vodeće ekipe Prve muške lige. U ime Puležana na izvlačenju je bio prisutan predsjednik Alen Petrović.

Sretan rođendan Ante!

• Hits: 50

Sve najbolje povodom 28. rođendana našem bivšem igraču Anti Božiću! Najiskrenije čestitke od strane svih suigrača, članova stručnog stožera i uprave Košarkaškog kluba Pula 1981.

Sretan rođendan Bobo!

• Hits: 48

Sve najbolje povodom 30. rođendana našem bivšem treneru i klupskom fizioterapeutu Slobodanu Nikoliću!
Najiskrenije čestitke od strane svih igrača, članova stručnog stožera i uprave Košarkaškog kluba Pula 1981.

NK Istra 1961 i KK Pula 1981 dogovorili međuklupsku suradnju

• Hits: 687

Nogometni klub Istra 1961 i Košarkaški klub Pula 1981 uspostavljaju novu međuklupsku suradnju te udružuju snage kako bi promovirali sportske aktivnosti i događaje u gradu Puli i Istri. Oba kluba imaju kao cilj razvoj mladih igrača u sportskom smislu i odgovorno upravljanje sportskim klubovima. Sporazum se temelji na početku novog odnosa koji će u buduće samo rasti.

“NK Istri 1961 pružila se čast i zadovoljstvo surađivati s pulskim košarkaškim klubom koji mnogo obećava i koji će u budućnosti zasigurno nizati uspjeh za uspjehom. Iako je košarka kao sport trenutno puno manje praćena od nogometa, smatram da imamo priliku zajedno izgraditi ekstremno pozitivnu i plodonosnu suradnju u svrhu razvoja košarke u Puli.” - istaknuo je Mikel Lauzurica, direktor NK Istre 1961.

Na njegove riječi nadovezao se sportski direktor Bijeloplavih, Leo Krizman: "Iznimno smo sretni zbog uspostavljanja ove suradnje između dvaju klubova iz dva različita sporta. NK Istra 1961 je simbol grada Pule, dok je KK Pula 1981 trenutno u misiji vračanja pulske košarke na ozbiljne košarkaške karte Hrvatske. Smatramo da ovom suradnjom dodatno ukazujemo da je glavni cilj promocija i podizanje kvalitete pulskog i istarskog sporta, kako u seniorskoj tako i u omladinskoj konkurenciji".

Predkadeti - Memorijalni turnir Matko Gortan
subota, 10.11.2018. i nedjelja, 11.11.2018. od 09:00h - Dvorana Osnovne škole Vladimir Nazor, Pazin

• Hits: 148

Juniori Košarkaškog kluba Pula 1981 teško su poraženi na domaćoj utakmici 1. kola Županijske lige 2018/19 od Pazina konačnim rezultatom 54:91.

Gosti su od prve minute opravdali status favorita pa je pobjednik odlučen već u prvoj četvrtini koju su Pazinjani dobili 24 razlike (9:33). Ostatak susreta bilo je klasično odrađivanje posla za Guština, prvog strijelca susreta s 23 koša, i društvo.

PULA 1981 - PAZIN 54:91 (9:33, 17:20, 18:23, 10:15)

Pula 1981: Vučinić 10, Maurović 6, Puh 4, Veljković 1, Kajtazović 3, Milotić 4, Siard 11, Marinović 4, Milohanović 11, Milec; trener: Begonja.

Pazin: Ančić, Bača 4, Zajc 16, Guštin 23, Erik 7, L.Kulčić 10, M.Kulčić 21, Levak 10; trener: Lukšić.

Predkadeti ovog vikenda na Memorijalnom turniru Matko Gortan

• Hits: 108

Košarkaški klub Pazin u čast pokojnog igrača Matka Gortana, koji je tragično preminuo u travnju 2010. godine, organizira Memorijalni turnir Matko Gortan za igrače rođene 2005. i mlađe. Na turniru će nastupiti šest ekipa, pored domaćina igrati će Sonik Puntamika, Belišće, Stoja, Dražen Petrović iz Šibenika, a mladi košarkaši Pule 1981 u subotu će snage odmjeriti protiv Pazina i zadarske Sonik Puntamike.

• Hits: 134

Juniori Košarkaškog kluba Pula 1981 upisali su danas prvu pobjedu u sezoni, u 2. kolu Županijske lige 2018/19 slavili su na gostovanju kod Fažane konačnim rezultatom 53:112.

Nakon što su u prvoj četvrtini ostvarili prednost od 12 koševa (11:23), u drugih su deset minuta maksimalno pojačali ritam te do poluvremena u potpunosti riješili pitanje pobjednika. U nastavku je trener Boris Begonja šansu dao svim igračima koji su mu se odužili uvjerljivom pobjedom od čak 59 razlike.

Strijelce Puležana predvodili su Sandro Kajtazović s 24, zatim Matija Milohanović s 18, Nikola Vučinić s 15, Krešimir Marinović s 13 te Toni Borina i Marko Veljković s po 12 koševa. Kod domaćina se istaknuo Pavlić s 24 postignuta koša. U sljedećem kolu Bijeloplavi igraju u Pattinaggiu protiv Stoje.

FAŽANA - PULA 1981 53:112 (11:23, 10:31, 21:31, 11:27)

Fažana: Drobac, Hadžiselimović 2, Budisavljević 16, Lukin 4, Mehmedović, Vinčić 3, Pavlić 24, Mihatović, Udovičić, Đurin 4, Gambin, Cetina; trener: Žarić.

Pula 1981: Milec, Vučinić 15, Milotić, Borina 12, Kajtazović 24, Veljković 12, Maurović 8, Siard 4, Marinović 13, Milohanović 18, Puh 6; trener: Begonja.

Od srijede ponovo kreće Škola košarke Veli Vrh

• Hits: 74

Košarkaški klub Pula 1981 uz veliko zadovoljstvo obavještava djecu i roditelje da nakon godine dana izbivanja u srijedu ponovo započinje Škola košarke KK Pula 1981 u Osnovnoj školi Veli Vrh.

Prozivka i prvi trening zakazani su u 17:00 sati u dvorani osnovne škole. Pod paskom trenera Saše Gligorovića, igrača seniorske ekipe Bijeloplavih, mladi će košarkaši trenirati srijedom i petkom u 17:00 sati. Upisi za nove polaznike mogu se dogovoriti prije samog treninga s trenerom.

Za sve dodatne informacije pozivamo Vas da nam se obratite putem klupskog maila (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ) ili izravno treneru na broj telefona 099/818-4539.

Kreni i ti u novu avanturu, nauči igrati košarku, stekni nove prijatelje, živi sportski život...

Selekcija 2005. godište nastupila na turniru Matko Gortan

• Hits: 74

Mladi košarkaši Pule 1981, rođeni 2005. godine i mlađi, nastupili su ovog vikenda u Pazinu na Memorijalnom turniru Matko Gortan, koji se igra u sjećanje na tragično preminulog pazinskog košarkaša koji je u svojoj kratkoj karijeri branio i boje tadašnje pulske Istre.

Pod trenerskim vodstvom trenera Vanje Perdije i Roberta Škrleca Bijeloplavi su upisali tri poraza u isto toliko utakmica od vidno jačih protivnika, no više od rezultata, bitno je da će im to biti važno iskustvo u nastavku sezone. na turniru su nastupili: Udovičić, Lijevar, Perković, Štifanić, Belinić, Galešić, Muguš, Kabić, Lizzul, Damjanac, Rustemi, Kalčić.

Rezultati:

Pazin - Pula 1981 66:20
Sonik Puntamika - Pula 1981 57:16
Stoja - Pula 1981 60:11

Dobrodošla Gloria! Čestitke Nikoleti i Saši

• Hits: 137

U nedjeljno poslijepodne u Puli je rođena Gloria Travičić Gligorović, prva kćerkica igrača Bijeloplavih Saše Gligorovića. Mama Nikoleta i beba su odlično, a našim roditeljima najiskrenije čestitke od strane svih suigrača, članova stručnog stožera i uprave Košarkaškog kluba Pula 1981.

Pokleknuli u završnici: Pula 1981 - Ribola Kaštela 74:82

• Hits: 225

U susretu 6. kola Prve muške lige 2018/19 košarkaši Pule 1981 poraženi su na svom parketu od Ribole Kaštela konačnim rezultatom 74:82, a gostima je to prva pobjeda u sezoni.

Bijeloplavi su dobro otvorili susret te nakon prve četvrtine vodili 6 razlike (23:17), no gosti iz Dalmacije do velikog odmora preokreću rezultat u svoju korist te na predah odlaze pri minimalnom vodstvu 39:42.

U nastavku borba koš na koš, kompletna treća četvrtina protječe u egalu, kao i polovica posljednje. U samoj završnici, Ribola pogađa nekoliko krucijalnih šuteva i Puležani se više ne uspijevaju vratiti u susret koji odlazi na stranu gostiju (74:82).

Kod Puležana se osjetio izostanak ozlijeđenog Tonija Jelenkovića, on je s tribina bodrio suigrače u društvu novopridošlog Amerikanca Henrya Frencha za kojeg nije na vrijeme stiglo izlazno pismo kako bi danas imao pravo nastupa. Strijelce Bijeloplavih predvodio je Kristijan Andabaka s 25 postignutih koševa i 7 skokova, Vedran Pušić dodao je 17, dok su Kaštelane do pobjede vodili Marin Vručinić s 22 koša i 5 asistencija te Martin Bilandžić s 21 košem i 7 skokova.

Trener Pule 1981 Branimir Pavić nakon susreta je izjavio: "Bili smo u igri do nekoliko minuta prije kraja, odigrali smo borbeno no nije bilo dovoljno. Na kraju su gosti pogodili, za razliku od nas, nekoliko bitnih šuteva i prelomili susret u svoju korist. Čestitam Riboli na zasluženoj pobjedi."

U sljedećem kolu Puležani, koji sada imaju skor 2-4, gostuju u Zadru kod Sonik Puntamike koja je večeras u dramatičnoj završnici na gostovanju nanijela prvi poraz u sezoni zagrebačkoj Dubravi.

PULA 1981 - RIBOLA KAŠTELA 74:82

Pula 1981: Stojanović 8, Sekulić, Marinović, Marić 7, Andabaka 25, Gligorović 4, Grašo 6, Grgić, Koljanin 7, Pušić 17; trener: Pavić.

Ribola Kaštela: Vidović, Roso 5, Biočić 10, Bilandžić 21, Snader, Krešić, Bare, Marasović 10, Vručinić 22, Đirlić, Rašetina 8, Pruže 6; trener: Biočić.

Christopher Hortman preselio u Njemačku

• Hits: 269

Košarkaški klub Pula 1981 objavljuje da Christopher Hortman više nije član kluba. S američkim bekom je potpisan sporazumni raskid ugovora nakon što je uplaćena odšteta od strane agencije koja je Hortmanu našla novi angažman u Njemačkoj.

Hortman je za Puležane odigrao četiri prvenstvene utakmice u kojima je imao prosjek od 23,5 koševa i 7 skokova, a klub mu želi sreću u nastavku karijere.

U Pulu stiže Ribola. Marić: Bivšeg premijerligaša treba slomiti ritmom

• Hits: 704

Košarkašima Pule 1981 niti treća nije bila sreća te i dalje čekaju na prvu ovosezonsku pobjedu na strani. Za razliku od gostovanja u Zadru i Zagrebu, u Splitu puleni Branimira Pavića nisu doživjeli uvjerljivi poraz, ali i "minus četiri" bilo je dovoljno da bodovi ostanu na Gripama.

"I treći put nam se ponovilo da loše krenemo u gostujuću utakmicu. Universitas je to iskoristio da povede 15:1 te smo i ovom prilikom bili primorani da lovimo rezultatski zaostatak. Do poluvremena smo se nekako uspjeli stabilizirati i primaknuti, da bi onda u treću četvrtinu opet loše krenuli. Domaćin se odvojio na 17 poena razlike, a onda smo ga iznenadili zonskom obranom. Uspjeli smo se vratiti u susret, čak smo i poveli u jednom trenutku, ali na kraju nismo imali dovoljno koncentracije i sreće da stignemo do pobjede, kojoj smo bili jako blizu" - prisjetio se za Glas Istre Mirko Marić, bek Pule 1981.

Popriličan hendikep pulskoj je momčadi predstavljala činjenica da ju je pred odlazak u Split napustio najbolji strijelac Christopher Hortman: "Mi igrači nismo bili upućeni u tu situaciju, ali to ionako nisu stvari koje bi nas se trebale ticati. Tko je u tom trenutku bio na raspolaganju, taj je igrao i probali smo nadoknaditi njegov izostanak. Sigurno je da bi nam Hortman pomogao da je bio s nama, ali i bez njega smo imali šansu stići do pobjede" - istaknuo je Marić. U klubu su brzo reagirali te će Amerikanca zamijeniti Amerikanac, Henry French koji je jučer stigao u Pulu. Riječ je o 24-godišnjem beku visokom 190 cm, koji je nastupao za Trinity International University, a prošlu je sezonu igrao za salvadorski Cojute. Po svemu sudeći, "papirologija" neće biti riješena na vrijeme da bi French mogao zaigrati u subotu, kad će u Domu sportova Mate Parlov, s početkom u 18 sati, Puljani ugostiti kaštelansku Ribolu.

"Riječ je o klubu koji je prošle sezone ispao iz Premijer lige te je poprilično iznenađenje da je u prvih pet kola upisao sve poraze. Naročito ako se zna da su im ostali neki igrači od lani. Imaju visoku petorku i ne smijemo im dopustiti da nas nadskaču, a usto moramo što je moguće više trčati i "slomiti" ih ritmom. Momčadi koje loše uđu u sezonu znaju se psihološki "raspasti" ako im se protivnik brzo odvoji na 10-15 poena razlike i to je naša šansa. Ne smijemo se dovesti u situaciju da u posljednjih pet minuta uđemo u egalu i onda igramo neizvjesnu završnicu" - naglasio je Marić, koji se nada održanju niza nepobjedivosti na vlastitom parketu. "Razlika između velikih i malih momčadi je da velike pobjeđuju doma. To nam je temelj za sezonu. Vremenom ćemo poboljšati i gostujuća izdanja te uhvatiti i neku pobjedu vani, jer jedino ćemo tako ostvariti rezultat koji svi priželjkujemo" - zaključuje Marić.

Puležani za korak kratki: Universitas - Pula 1981 79:75

• Hits: 236

Morati će čekati još neko vrijeme košarkaši Pule 1981 kako bi osjetili slast pobjede na gostovanju. U susretu 5. kola Prve muške lige 2018/19 košarkaši Universitasa slavili su konačnim rezultatom 79:75 i upisali svoju drugu ovosezonsku pobjedu, te se na ljestvici izjednačili s Bijeloplavima, obje ekipe sada imaju 7 bodova.

Puležani su ponovo iznimno loše otvorili susret te su prvi koš iz igre postigli tek u 6. minuti kada su domaći već vodili 12 razlike (15:3). Do kraja prve dionice igrači trenera Branimira Pavića pojačavaju agresivnost u obrani i tricom Kristijana Andabake u posljednjoj sekundi smanjuju zaostatak na -5 (15:10). U drugih deset minuta vodila se ravnopravna borba s podosta grešaka s obje strane pa se na veliki odmor odlazi pri rezultatu 35:28.

Nastavak donosi dodatne probleme za Bijeloplave, kada Toni Jelenković već u prvoj minuti napušta teren zbog ozljede zgloba, a igrači trenera Karakaša to koriste i odlaze na velikih +17 (47:30) u 23. minuti. Puležani se ne predaju, dapače, ubacuju u brzinu više i u 27. minuti prvo izjednačuju (47:47), da bi košem Igora Stojanovića sljedeći napad prvi puta preuzeli vodstvo (47:49). Nažalost, isto nisu uspjeli zadržati, u posljednjim sekundama treće četvrtine, Ante Grašo dobiva tehničku pogrešku što Universitas koristi za novi bijeg na +5 (54:49).

Posljednjih deset minuta Puležani, bez Saše Gligorovića koji je dan proveo u pulskom rodilištu te Christophera Hortmana koji je preselio u Njemačku, zonom limitiraju Splićane, no ispod 3 koša zaostatka se ne uspijevaju spustiti. Falilo je možda i malo sreće, nekoliko krucijalnih šuteva nije prošlo kroz mrežicu i unatoč bespoštednoj borbi do posljednje sekunde na kraju su Bijeloplavi morali čestitati igračima Universitasa na zasluženoj pobjedi.

Vedran Pušić s 19 je poena predvodio strijelce Pule 1981, Kristijan Andabaka i Igor Stojanović dodali su 14, dok su Toni Jelenković i Mirko Marić zabili po 10. Kod pobjednika je prednjačio kadetski reprezentativac Ivan Perasović s 22 postignuta koša i 8 skokova. U sljedećem kolu Puležani na svom parketu dočekuju fenjeraša Ribolu iz Kaštele, jedinu ekipu koja ove sezone još nije upisala pobjedu.

UNIVERSITAS - PULA 1981 79:75 (15:10, 20:18, 19:21, 25:26)

Universitas: Barać, Gizdavčić 9, Bartulović, Rebić 18, Fulgosi, Perkušić, Jukić, Perasović 22, Šarić 6, Plazonić, Rajčić 14, Runjić 10; trener: Karakaš.

Pula 1981: Stojanović 14, Sekulić, Jelenković 10, Marinović, Marić 10, Andabaka 14, Grašo 4, Grgić, Koljanin 4, Pušić 19; trener: Pavić.

Henry French novi je igrač Pule 1981

• Hits: 281

Nakon odlaska Christophera Hortmana u njemačkog drugoligaša Schalke 04, Bijeloplavi nisu gubili vrijeme da nađu adekvatnu zamjenu. Iz Chicaga je danas u Pulu sletio Henry French, 24-godišnji Amerikanac, koji je prošlu sezonu igrao za Cojute Cuscatlan u Salvadoru.

191 centimetara visoki French, koji je prije profesionalne karijere igrao za College of Lake County te Trinity International University, sa suigračima se upoznao nakon popodnevnog treninga, a prvi će trening pod paskom trenera Branimira Pavića odraditi u petak ujutro. Bijeloplavi se nadaju da bi French mogao konkurirati za sastav u subotu protiv Ribola Kaštele, no sve je u rukama FIBA-e, točnije čeka se izlazno pismo, koje, ako stigne tijekom petka omogućava Puležanima da svoje novo pojačanje predstave već u subotu pred domaćim navijačima.

Andabaka: Danas protiv Universitasa zaboravimo na pristup "lako ćemo"

• Hits: 282

Košarkaši Pule 1981 dosadašnji dio sezone odrađuju po principu toplo-hladno. Domaće utakmice Puležani pobjeđuju i pritom pružaju dobre predstave, ali čim se maknu iz Doma sportova Mate Parlov, kao da dožive negativnu transformaciju koja kao epilog ima uvjerljiv poraz.

"Katastrofalan pristup u dvije gostujuće utakmice doveo nas je do poraza. U Zadru smo još izgubili s malom razlikom koliko smo loše odigrali, dok je u Zagrebu, s druge strane, razlika bila prevelika. Nije konačnih "plus 27" za Zapruđe bio realan rezultat, premda je naš poraz bio zaslužen" - priznao je Kristijan Andabaka, drugi strijelac Bijeloplavih u dosadašnjem tijeku sezone, za Glas Istre. "Na gostujućim utakmicama najveći nam problem predstavlja otvaranje. Dogodi nam se da cijeli tjedan dobro treniramo i onda dođe utakmica, na kojoj ne pogodimo ništa. Ne igramo mi toliko loše, koliko nam u startu lopta neće u koš. Ono što nam u našoj dvorani ulazi, u gostujućoj nam "iscuri", uvuče se potom u naše redove lagana nervoza i kad stignemo u rezultatski zaostatak, jednostavno se ne uspijemo vratiti".

Kvaliteta prvoligaške košarke definitivno se digla u odnosu na prošlu sezonu i oscilacije u igri, koje krase Puležane, teško prolaze bez kazne. "Puno je dobrih momčadi u ligi. One koje su lani bile dobre ostale su u istom ritmu, neke koje su tek ušle u ovaj rang iznenađujuće dobro igraju, no mi imamo kvalitetu da se sa svima njima nosimo. Na žalost, problem je što je nekad, iz raznoraznih razloga, na terenu ne pokazujemo do kraja" - svjestan je Andabaka. "Uvjeren sam da će to s vremenom doći na svoje. Imamo odličnog trenera, sve više nas je na treningu, uigraniji smo i rastemo iz dana u dan, a sada nam se vratio i Pušić. S njim smo dobili dubinu te smo odmah i mi vanjski igrači počeli bolje igrati".

Hoće li to biti dovoljno za prvu pobjedu na strani, uvjerit ćemo se danas, kada Puležani gostuju kod Universitasa. Splićani su u sezonu krenuli pobjedom u susjedskom derbiju nad kaštelanskom Ribolom, nakon čega su nanizali tri poraza. Posljednji je stigao na gostovanju kod Dubrave, na koje su stigli sa samo sedam igrača, pa im niti 31 poen "zlatnog" kadeta Ivana Perasovića nije pomogao. "Universitas je druga momčad Splita i sastav im ovisi o tome tko je tog vikenda priključen prvoj momčadi. Puno su mlađi nego prošle sezone, mahom su to sve od reda juniori i dosta će toga danas ovisiti o našem pristupu. Ako uđemo s pravom snagom i energijom, oni nam neće moći odgovoriti, ali ako budemo razmišljali "lako ćemo", mogli bismo se dovesti u probleme. Imaju odličnog trenera Karakaša, koji insistira na agresivnosti i koji će znati iskoristiti našu opuštenost" - istaknuo je Andabaka. "Perasovića još nisam imao priliku vidjeti na djelu, ali ja se u ovoj ligi mučim zabiti 20 poena i ako je on sa 16 godina otišao preko 30, dokaz je to njegovog potencijala. No, uspjeli smo zaustaviti njegovog suigrača iz kadetske reprezentacije Prkačina, koji je po pričama bolji od Perasovića, premda je riječ o različitim tipovima igrača, pa ćemo i njega".