Težak poraz desetkovanih Puležana: Borovo - Pula 1981 105:65

Košarkaši Pule 1981 upisali su težak poraz na gostovanju u Vukovaru gdje su u sklopu 22. kola Prve lige 2017/18 snage odmjerili s Borovom koji je bez većih poteškoća slavio konačnim rezultatom 105:65. Trener Branimir Pavić je na istok Hrvatske stigao bez Mirka Marića i Vedrana Pušića, s nedovoljno zaliječenim Vanjom Perdijom, dok je Saša Gligorović istrčao u petorci bez i jednog treninga u proteklom tjednu. S druge strane, igrači Borova su imali cilj zaključiti sezonu pobjedom pred vlastitim navijačima.

Poveli su Bijeloplavi slobodnim bacanjima Ante Božića 0:2, no, uspostavit će se kasnije, bilo je to jedino vodstvo Puležana na čitavom susretu. Domaćin odmah preuzima uzde susreta u svoje ruke i prvu četvrtinu završava s vodstvom od 14 razlike (29:15). Ništa u obrani Pule 1981 nije funkcioniralo u prvom poluvremenu, igrači Borova su poentirali bez poteškoća iz svih pozicija te u 14. minuti dolaze do velikih +22 (44:22). Puležani uspijevaju ublažiti pasiv i na veliki se odmor odlazi pri rezultatu 51:36. Košarkaši Borova su u prvih 20 minuta imali fantastičnih 63% šuta iza linije 3 poena (7-11) dok su Puležani šutnuli i promašili samo dvije trice.

U nastavku ništa novog: domaćin rutinirano poentira, Puležani im (pre)mekanim pristupom ne zadaju ni najmanje muke i krajem treće četvrtine su u minusu od 23 koša (73:50). Zadnja dionica je samo potvrdila superiornost domaćina koji mini serijom 9:0 u dvije minute odlaze na nedostižnih +31 (82:51), ostatak utakmice je samo odrađivanje posla i nakon posljednje sirene semafor pokazuje 105:65.

Najbolji strijelac susreta bio je Srđan Brocić s 21 poenom, 19 je za Borovo dodao Mario Rajšić, dok je Arian Jovanović zabio 14. Za Bijeloplave je 18 koševa postigao Marin Đugum, Ante Božić i Kyron Anderson dodali su po 15, dok je Ante Grašo upisao 9 koševa i 10 skokova. Puležani su ovim porazom potvrdili 10. mjesto na ljestvici te uz Grafičar i Šanac Karlovac sele u A2 ligu sljedeće sezone.

BOROVO - PULA 1981 105:65 (29:15, 22:21, 22:14, 32:15)

Borovo: Brocić 21, Jovanović 14, Šarac 5, Bobinac 3, Boras, Miljanić 11, Bekavac 4, Rajšić 19, Žulj 6, Kapović 4, Kovač 11, Radoš 7; trener: Gunjević.

Pula 1981: Perdija, Ivanek, Anderson 15, Gligorovć 3, Božić 15, Grašo 9, Đugum 18, Percan 5, Zvijerac, Miličević; trener: Pavić.