Juniori izgubili u dramatičnoj završnici: Istrauni - Pula 1981 68:65

Juniori Pule 1981 nisu uspjeli izboriti finale Županijske lige 2017/18, u dramatičnoj polufinalnoj završnici promašili su tricu koja bi susret odvela u produžetak te morali čestitati domaćinu na zasluženoj pobjedi 68:65.

Nakon izjednačene prve četvrtine (15:16) Puležani u drugih deset minuta dozvoljavaju Istrauniju da se odvoji na pristojnih +12 (40:28) na poluvremenu. Previše je propusta bilo u obrani Bijeloplavih koji ni u nastavku ne uspijevaju vratiti vodu na svoj mlin te domaćin krajem 3. četvrtine ima velikih +21 (60:39). Djelovalo je u tim trenucima da je utakmica gotova no igrači Pule 1981 agresivnom obranom dolaze sve do -3 te u posljednjim sekundama Matija Milohanović promašuje tricu za produžetak. Koban je po mlade Puležane, između ostalog, u konačnici bio slab postotak šuta s crte slobodnih bacanja, kojih su promašili previše za konačno slavlje.

Najefikasniji kod Bijeloplavih, koji su unatoč porazu uzdignutih glava mogli napustiti teren, bio je upravo kapetan Milohanović s 22 postignuta koša, Gordan Kondić dodao je 11, Aleksandar Zvijerac 10, dok je Patrik Percan postigao 8 koševa. Kod domaćina je 28 koševa postigao Mitrović.

ISTRAUNI - PULA 1981 68:65 (15:16, 25:12, 20:11, 8:26)

Istrauni: Belas 9, Ćosić 17, Pilipović, Bukovac, Mitrović 28, Bošnjak, Mejak 6, Ivis 8, Kesedžić, Trpčevski, Hadzić; trener: Škrlec.

Pula 1981: Jakšić, Zvijerac 10, Vučinić, Ivanek 3, Đorđević, Grgić, Kajtazović 7, Zuber, Percan 8, Kondić 11, Milohanović 22, Miličević 4; trener: Krizman.