Zaključili godinu velikom pobjedom: Pula 1981 - Đakovo 82:77

Opća mobilizacija vladala je u redovima pulskog prvoligaša tijekom čitavog tjedna, košarkaši Pule 1981 imali su samo jedan cilj, nakon poraza u produžetku u Rijeci prošlo kolo, upisati dva boda u posljednjoj utakmici kalendarske 2018. I u tome su uspjeli, svladavši Đakovo konačnim rezultatom 82:77, nakon dramatičnih 40 minuta i infarktne završnice nakon koje su ispraćeni s terena uz pljesak s tribina Doma sportova Mate Parlov.

Gosti su bolje otvorili susret i poveli 3:7, no, s četiri uzastopna koša Henrya Frencha Bijeloplavi prvo izjednačuju na 7:7 da bi sa 6 poena u nizu Vedrana Pušića i poveli 13:10. Do kraja prve četvrtine domaći povećavaju vodstvo na 18:12, ali u sljedećoj dionici Đakovčani ponovo hvataju priključak i u 12. minuti, pokazat će se kasnije, drugi i posljednji put prelaze u vodstvo (20:21) tricom Hajdukovića. Puležani uzvraćaju tricama Mirka Marića i Tonija Jelenkovića, a u 16. minuti imaju osjetnih 11 razlike prednosti (36:25). Dobro je funkcionirala obrana Bijeloplavih u tim trenucima, no igrači Đakova nisu u Istru došli na izlet i nemaju namjeru jeftino prodati kožu te se na odmor odlazi pri rezultatu 42:34.

Treća dionica donosi igru koš na koš, Puležani ne uspijevaju povećati razliku i zaključiti pitanje pobjednika, ali ni Đakovčani se ne uspijevaju vratiti u egal pa se u posljednjih deset minuta ulazi s prednošću od 7 koševa (63:56) za pulene trenera Branimira Pavića. Do 34. minute isti scenarij, a onda gosti košem Vladovića smanjuju zaostatak na -4 (70:66) i uvode susret u neizvjesnu završnicu. Bijeloplavi ostaju pribrani, Franko Koljanin pogađa tricu za 73:66, Jelenković s dvije trice i 8 uzastopnih koševa povećava na 78:69, no gosti miniserijom 6:0 vračaju pasiv na -3 (78:75) minutu prije kraja. Tada Sandro Kordiš, Kristijan Andabaka i Franko Koljanin pogađaju krucijalna slobodna bacanja u posljednjim sekundama susreta i slavlje Puležana može početi.

"Naša energija je na kraju presudila, pritisak je bio veoma velik, no na kraju smo ostali koncentrirani i upisali četvrtu pobjedu u sezoni. Čestitam svojim dečkima na pristupu, sada ćemo se malo odmoriti nakon čega nastavljamo s pripremama za drugi dio sezone u kojem očekujemo dodatno popravljanje situacije na ljestvici" - izjavio je nakon susreta strateg Pule 1981 Branimir Pavić, koji ni u ovom susretu nije mogao računati na usluge Saše Gligorovića i Igora Stojanovića.

Vedran Pušić je s 24 koša i 9 skokova predvodio Bijeloplave, Jelenković je dodao 21 koš i 5 skokova, Kordiš 14 koševa i 5 skokova, dok je prvi asistent susreta bio Andabaka s čak 13 točnih dodavanja. Najbolji strijelac gostiju bio je Matej Karlović s 26 koševa. Pula 1981 prvi dio sezone završava uz skor 4-7 i 15 bodova na kontu, a u sljedećem kolu, 19. siječnja 2019. na svom će parketu ugostiti vodeće Jazine Arbanasi.

PULA 1981 - ĐAKOVO 82:77 (18:12, 24:22, 21:22, 19:21)

Pula 1981: Stojanović, Sekulić, Jelenković 21, Marinović, Marić 5, Andabaka 4, French 6, Grašo, Kordiš 14, Koljanin 8, Pušić 24; trener: Pavić.

Đakovo: Vladović 13, Kelava, Češkić 15, Hajduković 4, Grbeša, Čupić 1, Mat.Karlović 26, D.Vukadin, Š.Vukadin, Mar.Karlović 9, Hrkač 9; trener: Lončarić.