Puležani razbili lidera: Pula 1981 - Jazine Arbanasi 88:66

Pula 1981 uvjerljivom je pobjedom otvorila drugi dio sezone 2018/19 Prve muške lige. Bijeloplavi su pred domaćim navijačima, u sklopu 12. kola, svladali vodeće Jazine Arbanasi konačnim rezultatom 88:66 te upisali svoju petu pobjedu sezone skočivši tako na 8. mjesto na ljestvici sa 17 bodova.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri u kojoj se ni jedna ekipa nije uspijevala konkretnije rezultatski odvojiti, u 5. su minuti gosti nakon trice Josipa Gulama poveli 7:15 no nakon time-outa domaćeg trenera Branimira Pavića Vedran Pušić kreće u seriju pogodaka te se Puležani ekspresno vračaju u egal pa prva dionica završava pri rezultatu 20:22. U drugoj četvrtini Bijeloplavi u više navrata pokušavaju "pobjeći", imaju u 17. minuti i 8 poena razlike (41:33), no gosti se ne predaju i do velikog odmora smanjuju zaostatak na 4 poena (43:39).

U nastavak domaći, za koje nije nastupio ozlijeđeni Ante Grašo, ulaze puno odlučniji u namjeri da upišu nova dva boda i do kraja treće četvrtine povećavaju vodstvo na konkretnih +12 (65:53), te do kraja susreta ne dozvoljavaju Zadranima da se vrate u utakmicu, štoviše, konstantno povećavaju razliku sve do konačnih +22 za zasluženo slavlje i gromoglasni pljesak tribina Doma sportova Mate Parlov.

Vedran Pušić bio je prvo ime susreta s 23 ubačaja, 11 skokova i 3 asistencije, uz fantastičnih 11/11 s linije slobodnih bacanja. Pored njega, Toni Jelenković je "svojim" Zadranima zabio 21 koš uz 7 skokova i 6 asistencija, Mirko Marić dodao je 12 koševa dok se Kristijan Andabaka zaustavio na double-double učinku od 10 koševa i 10 asistencija. Svakako treba spomenuti i odličnog Sandra Kordiša koji je pored 7 postignutih koševa bio i prvi skakač susreta s čak 13 skokova. Strijelce Jazina je predvodio Tihomir Vranješ s 18 poena.

"Usudio bih se reći da je pobjeda bila očekivana" - izjavio je nakon utakmice playmaker Puležana Toni Jelenković te dodao - "Malo smo se mučili u prvom poluvremenu, nismo se držali uputa trenera, no nakon razgovora u svlačionici izašli smo na parket odlučni da damo 100%, što je uz činjenicu da smo konačno zdravi rezultiralo pozitivnim rezultatom". Trener Pavić također nije krio zadovoljstvo: "Mislim da smo odigrali možda i najbolju utakmicu sezone, i u napadu i u obrani smo držali visok intenzitet što nam je, pogotovo u nastavku, osiguralo uvjerljivu pobjedu".

Košarkaši Pule 1981 ovim su se uspjehom na najbolji mogući način revanširali Jazinama Arbanasi za poraz na početku prvenstva kada su u Zadru poraženi 88:74. U sljedećem pak kolu, Bijeloplavi idu u goste pretposljednjem Rudešu koji je jučer poražen od Dubrave konačnim rezultatom 96:88.

PULA 1981 - JAZINE ARBANASI 88:66 (20:22, 23:17, 22:14, 23:13)

Pula 1981: Stojanović, Jelenković 21, Marinović, Marić 12, Brzica 4, Andabaka 10, Gligorović 3, Kordiš 7, Koljanin 8, Pušić 23; trener: Pavić.

Jazine Arbanasi: Šoba, Anzulović 11, Gulam 13, Franov, Petković, Rajčić 8, Bungei 6, Vranješ 18, Španja 10; trener: Bujas.