Treća pobjeda u nizu za Bijeloplave: Rudeš - Pula 1981 68:74

Tko kaže da ne može i na strani? Košarkaši Pule 1981 skinuli su "kletvu" gostujućih utakmica te u 13. kolu Prve muške lige 2018/19 zasluženo slavili na gostovanju kod Rudeša konačnim rezultatom 68:74 i tako upisali svoju treću uzastopnu pobjedu u prvenstvu nakon onih protiv Đakova i Jazina Arbanasi.

Početak utakmice dao je naslutiti da za Puležane put do dva boda neće biti lagan, što su u konačnici i očekivali u najavi susreta. Ekipe su se izmjenjivale u minimalnim vodstvima, prva četvrtina završava pri rezultatu 18:22 da bi Bijeloplavi tada pokušali prvi put pobjeći, serijom 12:0 odlaze na +10 (28:38) u 18. minuti, no, nakon "čudne" tehničke greške dosuđene treneru Branimiru Paviću Zagrepčani smanjuju zaostatak na -7 (31:38) uz koji ekipe idu na veliki odmor.

Početkom drugog poluvremena Puležani neobjašnjivo popuštaju u obrani, a domaćini serijom 13-0 prelaze u vodstvo (52:48) u 26. minuti. Stvari nisu izgledale optimistično za Bijeloplave u tim trenucima, no Pavićeve trupe pokazuju mentalnu čvrstoću koja početkom sezone nije dolazila do izražaja te ekspresno konsolidiraju svoje redove i košem Marina Brzice zaključuju treću četvrtinu u egalu (55:55).

Posljednju dionicu Vedran Pušić i suigrači otvaraju uraganski, serijom 8:0 se u 33. minuti ponovo rezultatski odvajaju (55:63), da bi dvije minute kasnije imali pristojnih +11 (58:69). Međutim, borbeni domaćini se ne predaju do samog kraja i 43 sekunde prije kraja dolaze na samo 3 koša zaostatka (68:71) nakon slobodnih bacanja Ivana Zebića. Puležani tada rutinirano privode susret kraju, Rudeš radi brze prekršaje u nadi da izbori priliku za slavlje, Bijeloplavi čvrstom obranom ne dozvoljavaju nove koševe domaćina, a Sandro Kordiš pogađa 3 od 4 slobodna bacanja i fešta u dvorani Sutinska vrela u Podsusedu može početi.

"Bilo je stresno, jako stresno, ali izborili smo prvu pobjedu u gostima i to je najbitnije. Ova utakmica je za nas bila krucijalna i tako ćemo gledati na svaku sljedeću koja nam dolazi" - izjavio je nakon susreta Vedran Pušić, strijelac 20 koševa, uz odličnih 69% šuta. "Popeli smo se na sredinu ljestvice i nadam se da nećemo više morati strahovati od ispadanja. Kemija u ekipi je sada konkretna i vidljiva, što donosi i mirnoću i iz te perspektive možemo biti optimistični u nastavku prvenstva" - zaključio je Pušić.

Toni Jelenković ponovo je bio prvo ime susreta, pored 23 koša isporučio je i 7 asistencija i 6 skokova. Odličan je bio i Sandro Kordiš, autor 7 koševa, ali i 12 skokova i 5 asistencija. Mirko Marić i Kristijan Andabaka isporučili su 7 odnosno 6 koševa te po 7 skokova svaki, a Franko Koljanin se zaustavio na 6 koševa. Kod Rudeša su najefikasniji bili Ivan Zebić s 21 košem te Tomislav Cvitković sa 17.

Puležanima je ovo 6 pobjeda u sezoni te su s 19 bodova na ljestvici prestigli Kvarner 2010 koji je teško poražen u Kašteli od Ribole 109:76. U sljedećem kolu u Dom sportova Mate Parlov stiže ekipa Zapruđa, a utakmica je na rasporedu u subotu, 2. veljače, s početkom u 18 sati. Tri uzastopne pobjede sjajna su pozivnica navijačima i pulskim ljubiteljima košarke da drugi vikend budu uz Bijeloplave.

RUDEŠ - PULA 1981 68:74 (18:22, 13:16, 24:17, 13:19)

Rudeš: Zebić 21, Jurič 11, Zadro 3, Galić 8, Štirjan, Nakić-Vojnović, Cvitković 17, Torić 2, Ljubičić 6, Ivanković, Perković, Krolo; trener: Ličina.

Pula 1981: Stojanović 2, Jelenković 23, Marinović, Marić 7, Brzica 3, Andabaka 6, Gligorović, Kordiš 7, Koljanin 6, Pušić 20; trener: Pavić.