Propustili veliku priliku: Dubrovnik - Pula 1981 86:75

Vodili su košarkaši Pule 1981 punih 28 minuta u utakmici 15. kola Prve muške lige protiv Dubrovnika, no na kraju su morali čestitati domaćim košarkašima, koji su nakon borbenih i "teških" 40 minuta slavili konačnim rezultatom 86:75. Velika je ovo propuštena prilika za iskorak u sam gornji dom prvoligaše ljestvice, no ništa još nije izgubljeno i priliku za popravak Bijeloplavi će imati već sljedeće nedjelje kada će u svom Domu sportova Mate Parlov dočekati splitski Universitas.

Odlično su Puležani otvorili susret, dvjema tricama Tonija Jelenkovića i slobodnim bacanjima Franka Koljanina poveli 0:8, a prvi koš primili tek u petoj minuti i to iza crte slobodnih bacanja. Mnogo su Bijeloplavi promašivali tijekom prvog dijela utakmice, no, obrana je dobro funkcionirala pa su uz još dvije trice raspoloženog Jelenkovića prvu dionicu zaključili sa 7 koševa razlike (12:19).

Drugu četvrtinu Puležani otvaraju mini-serijom 5:0 (12:24) košem Vedrana Pušića i petom tricom Jelenkovića, domaći trener Vreća zove time-out, nakon čega Dubrovčani presingom po cijelom terenu smanjuju na 25:28 u 15. minuti. Do velikog odmora se praktički igra koš na koš te Puležani na dodatni dogovor u svlačionicu odlaze s vodstvom 32:34. Prvo ime prvog poluvremena nedvojbeno je bio Jelenković koji se zaustavio na brojci od 17 koševa, a glavni razlog zašto Bijeloplavi nisu prvu dionicu zaključili s većim vodstvom je sigurno brojka 12 u koloni izgubljene lopte.

Nastavak Puležani otvaraju novom tricom Jelenkovića, domaći uzvraćaju koševima Došena i Vujičića, nakon čega zabijaju Pušić i Kordiš, koji pogađa i dodatno slobodno bacanje za novih +6 (36:42) u 22. minuti. Još dvije minute i semafor u dvorani u Gospinom polju pokazuje 40:47, nakon Pušićeve prve trice, a potom i 40:52 uz koš i dodatno slobodno bacanje Kristijana Andabake. U 28. minuti uslijedio je mali prekid, policija je izvela nekoliko domaćih navijača s tribina, a domaći situaciju koriste za vračanje u egal (56:59). Imali su priliku Bijeloplavi za novi bijeg, no prvo Jelenković promašuje oba slobodna bacanja nakon nesportske osobne greške Stipe Režića, nakon čega Igor Stojanović radi prekršaj u napadu te se rezultat krajem treće četvrtine ne mijenja.

Puležani dosta konfuzno otvaraju posljednju dionicu što Dubrovnik košem Josipa Bobana koristi za prvo vodstvo na susretu u 32. minuti (63:62). Domaćin bježi na +5 (72:67) u 35. minuti, no Bijeloplavi smanjuju na 75:73 tri minute do kraja. Tada Dubrovčani koriste izlazak Pušića zbog pete osobne, rade mini seriju 4:0 (79:73) i trener Pavić je primoran pozvati minutu odmora, no ni nakon iste situacija se ne mijenja, dapače, Dubrovnik zabija, Puležani griješe i semafor minutu i pol prije kraja pokazuje velikih 84:73. Previše se u tim trenucima igra Pule 1981 svodila na individualne akcije, dalekometni šut je stao, a iskusni je domaćin svaku grešku rutinirano kažnjavao i na kraju zasluženo slavio.

Toni Jelenković bio je najbolji strijelac Puležana s 29 koševa kojima je pridodao 5 asistencija, Vedran Pušić i Sandro Kordiš dodali su po 13 koševa i 9 skokova svaki, dok se Andabaka zaustavio na 7 poena. Domaće je do pobjede predvodio odlični Petar Dubelj s 30 koševa i 8 skokova, dok je Nikola Došen zabio 19 koševa uz 7 skokova. Košarkaši Pule 1981 nakon ove utakmice imaju 22 boda s kojima dijele šesto mjesto na ljestvici s Zapruđem.

DUBROVNIK - PULA 1981 86:75 (12:19, 20:15, 24:25, 30:16)

Dubrovnik: Petrović, Stasjuk, Soko, Došen 19, Dubelj 30, Mustapić 1, Koprivica, Vujičić 10, Lučić, Ju.Boban 7, Režić 14, Jo.Boban 5; trener: Vreća.

Pula 1981: Stojanović 2, Jelenković 29, Marinović, Marić 5, Brzica, Andabaka 7, Gligorović, Kordiš 13, Koljanin 6, Pušić 13; trener: Pavić.