Gosti uzeli ponuđeno: Pula 1981 - Universitas 84:88

U utakmici 16. kola Prve muške lige košarkaši Pule 1981 poraženi su na svom parketu Doma sportova Mate Parlov od Universitasa konačnim rezultatom 84:88. Da neće biti lagano su Puležani znali već prije utakmice, no premekan pristup na kraju ih je koštao bodova, a gosti iz Splita su, iako golobradi, iskusno uzeli ponuđeno i put Dalmacije idu pjevajući, iako još uvijek u nezavidnoj bodovnoj situaciji.

Dobro su Bijeloplavi otvorili susret, iako bez ozlijeđenog Vedrana Pušića koji je na klupi bio samo za podršku, zaključili prvu četvrtinu s 4 poena razlike, no do velikog odmora Universitas se vrača u egal i semafor na poluvremenu pokazuje 43:43. A tada, umjesto da u nastavku prelome susret u svoju korist košarkaši Pule 1981 neobjašnjivo popuštaju i dopuštaju gostima da odu na velikih 12 razlike (54:66) prije posljednje četvrtine. U zadnjih 10 minuta igrači trenera Pavića pokušavaju presingom smanjiti zaostatak, no Splićani pogađaju krucijalne šuteve i zasluženo odnose oba boda iz Pule.

"I više nego zaslužena pobjeda Universitasa, pokazali su više želje, više borbe, više energije" - izjavio je nakon utakmice trener Pule 1981, Branimir Pavić i dodao - "nismo igrali nikakvu obranu, nismo pokazali želju, a činjenica da nije igrao Pušić ne opravdava današnji pristup".

Ivan Vrgoć bio je nedvojbeno najbolji igrač susreta s 21 košem i 10 skokova, Ivan Perasović dodao je 17, a Lovre Runjić 13. Strijelce Pule 1981 predvodio je Toni Jelenković s 24 koša, Sandro Kordiš dodao je 20 uz 11 skokova, dok se Mirko Marić zaustavio na 14. Puležanima je ovo 9 poraz u sezoni, a u sljedećem kolu idu u goste Riboli iz Kaštela.

PULA 1981 - UNIVERSITAS 84:88 (19:15, 24:28, 11:23, 30:22)

Pula 1981: Stojanović, Jelenković 24, Marinović, Marić 14, Brzica 10, Andabaka 11, Gligorović 3, Kordiš 20, Grgić, Koljanin 2, Pušić; trener: Pavić.

Universitas: Bartulović 2, Rebić 10, Fulgosi 12, Vrgoć 21, Perkušić 6, Perasović 17, Šarić 2, Plazonić 2, Rajčić 3, Runjić 13; trener: Karakaš.