Dječaci slavili u derbiju: Pazin - Pula 1981 33:40

Veliku su pobjedu upisali dječaci Pule 1981 na teškom gostovanju u Pazinu kod drugoplasirane ekipe Županijske lige. U sklopu 9. kola jučer popodne su u Gradskoj dvorani Pazin slavili s konačnih 33:40.

Utakmica je bila napeta od prve do zadnje minute, imali su mali Bijeloplavi velikih 7 razlike (11:18) na poluvremenu, no borbeni domaćin se vrača u susret i krajem treće četvrtine vodi 31:24. U posljednjih deset minuta puleni trenera Škrleca odlučuju da se u Pulu ne vračaju bez oba boda i do kraja utakmice ponovo preokreću rezultat u svoju korist za končano zasluženo slavlje.

Sven Perković i Sandro Štifanić predvodili su strijelce Puležana s po 9 postignutih koševa, dok se kod domaćina istaknuo Sirotić s 12. U sljedećem kolu dječaci Pule 1981, koji su ovom pobjedom na 2. mjestu na ljestvici stigli upravo Pazinjane, na svom terenu u Pattinaggiu dočekuju Stoju.

PAZIN - PULA 1981 33:40 (4:7, 7:11, 20:6, 2:16)

Pazin: Šćulac, Guerin, Kontić, Varvaruk, Sirotić 12, Legović, Andršić, Hrvatin 11, Hilpert, Zović 2, Kolić 8, Duras; trener: Ančić.

Pula 1981: Divković 2, Ljevar, Perković 9, Štifanić 9, Damjanac 4, Galešić, Bajrec, Kabić, Lizzul 6, Kalčić, Belinić 3, Moguš 7; trener: Škrlec.