Puležani sezonu zaključili porazom: Đakovo - Pula 1981 94:83

Nisu uspjeli košarkaši Pule 1981 u intenciji da sezonu 2018/19 završe s nova dva boda na kontu. U susretu 22. kola, nakon kojeg Puležani bez obzira na ishod nisu mogli ni više ni niže od 9. mjesta na ljestvici, košarkaši Đakova pobijedili su konačnim rezultatom 94:83, što im je i bio imperativ s obzirom na to da ih je jedino pobjeda ostavljala u igri za ostanak u prvoligaškom društvu.

Loše su Bijeloplavi otvorili utakmicu, dekoncentrirano u napadu, premekano u obrani, što je omogućilo domaćinu da se "razmaše" pa je već nakon prvih deset minuta semafor u Nastavno-sportskoj dvorani Đakovo pokazivao 27:15.

U drugoj četvrtini Đakovčani dodatno pojačavaju ritam te preciznim dalekometnim šutevima povećavaju razliku koja je u 17. minuti iznosila velikih +21 (46:25). Uvukla se tada i nervoza među Puležane koji su u prvom poluvremenu zaradili čak tri tehničke pogreške (Jelenković, Pavić, Gligorović), što je samo dodatno usmjerilo vodu na mlin Đakova, no Bijeloplavi tricama Jelenkovića te Mirka Marića sa sirenom smanjuju na - 16 (48:32), što definitivno ne ublažava loš dojam pokazan u prvih 20 minuta, pogotovo kad se pogleda broj zabijenih koševa domaćina.

Jezikova juha trenera Branimira Pavića nažalost nije urodila plodom te se u nastavku scenarij ne mijenja: Đakovo bez većih problema puni koš Puležana, koji se s druge strane propisno muče da pokušaju limitirati zaostatak koji u 25. minuti iznosi - 20 (64:44). Približili su se Puležani na - 14 (73:59) u 29. minuti no više od toga nisu mogli te treća četvrtina završava 79:59.

Osjetio se itekako izostanak Vedrana Pušića pod koševima, iako je Marin Brzica odigrao maksimalno angažirano, no to ne može biti alibi za veliki broj primljenih koševa. Posljednja dionica puko je odrađivanje posla s obje strane, igra se više-manje koš na koš, oba trenera minute daju svim igračima pa tako za Bijeloplave posljednjih 10 minuta igra i junior Krešimir Marinović. Do kraja susreta Puležani ublažuju pasiv i nakon posljednje ovosezonske sirene rezultat je 94:83, Bijeloplavi ostaju na 9. mjestu na ljestvici, a Đakovo se, nakon samo jedne sezone, vrača u A2 ligu, dok u Prvoj ligi ostaje Rudeš koji je pobijedio Agrodalm 73:67.

Toni Jelenković bio je prvi strijelac Bijeloplavih s 23 koša, Kristijan Andabaka zabio je 19 uz 12 skokova, dok je Sandro Kordiš susret zaključio s 14 koševa i čak 19 skokova. Domaćina je do pobjede predvodio sjajni Matej Karlović s 31 košem, 16 je dodao Matej Češkić, dok su po 15 zabili Stjepan Hajduković i Marko Karlović.

ĐAKOVO - PULA 1981 94:83 (27:15, 21:17, 31:27, 15:24)

Đakovo: Kelava, Miličević, Češkić 16, Hajduković 15, Grbeša 2, Š.Vukadin, Mat.Karlović 31, Mar.Karlović 15, Hrkač 12, Čupić 3, Mikulić, D.Vukadin; trener: Lončarić.

Pula 1981: Stojanović 2, Jelenković 23, Marinović 3, Marić 9, Brzica 8, Andabaka 19, Gligorović 1, Kordiš 14, Koljanin 4, Pušić; trener: Pavić.