Pobjeda predkadeta u dramatičnoj završnici: Pula 1981 - Rovinj 79:76

Predkadeti Pule 1981 upisali su važnu pobjedu, šestu u sezoni, protiv Rovinja u 11. kolu Županijske lige, čime su se učvrstili na 3. mjestu prvenstvene ljestvice sa 16 bodova.

Na krilima Luke Damjanca, prvog strijelca susreta s 37 postignutih koševa, ali i odličnih Davida Zahirovića i Sandra Štifanića (2007. godište), koji su zabili svaki po 12 koševa, te Karla Milotića koji se zaustavio na brojci od 9 koševa, puleni trenera Roberta Škrleca borili su se tijekom svih 40 minuta, popustili u 3. četvrtini krajem koje gosti idu na naizgled nedostižnih +9 (57:66), ali i vratili se u posljednjoj dionici kada preokreću rezultat i tricom Štifanića zapečaćuju rezultat na konačnih 79:76 za veliko i zasluženo slavlje ispraćeno pljeskom tribina u Pattinaggiu.

U sljedećem kolu Bijeloplave očekuje gostovanje u Vodnjanu kod četvrtoplasirane Olive.

PULA 1981 - ROVINJ 79:76 (19:20, 22:20, 16:6, 22:10)

Pula 1981: Fabijanić 4, Zahirović 12, L.Damjanac 37, Štifanić 12, Udovičić, S.Perković, Moguš, M.Perković, Lizzul, D.Damjanac, Rustemi 5, Milotić 9; trener: Škrlec.

Rovinj: Žarković 9, Pucić, Čekić, Poretti 26, Matošević 1, Barzelatto, Verebeš 31, Radeta 3, Jurković, Čičić 2, Nikolić, Sošić 4; trener: Cerin.