Bijeloplavi startali pobjedom: Pula 1981 - Sesvete 81:76

Tešku, ali zasluženu pobjedu upisali su košarkaši Pule 1981 u 1. kolu Prve muške lige 2019/20. Nakon borbenih 40 minuta i dramatične završnice Sesvete su bile primorane dignut bijelu zastavicu dok je semafor pokazivao 81:76 za Bijeloplave.

Puležani su odlično krenuli u susret i već nakon 3 minute vodili 11:3, no nezgodni gosti iz Zagreba, na krilima svojih bučnih navijača, ne posustaju i do kraja prve četvrtine smanjuju zaostatak na 5 poena (23:18). U drugoj četvrtini sličan scenarij, puleni trenera Nicevića "bježe" na +11 (40:29 - 17'), Sesvečani se ne predaju, no na veliki odmor domaćin odlazi s 8 koševa prednosti (43:35).

Treća četvrtina prolazi u izjednačenoj igri, Puležani uspijevaju održavati prednost, da bi u posljednjoj dionici košarkaši Sesveta došli na samo poen zaostatka (75:74 - 38') i imali čak i priliku za vodstvo koju nisu realizirali. U tim trenucima košarkaši Pule 1981 dodatno konsolidiraju svoje redove, ne prepuštaju mjesto panici, Matija Bilalović i Gvido Guštin mirne su ruke na crti slobodnih bacanja i uz posljednju sirenu fešta na parketu Doma sportova Mate Parlov može početi.

Najbolji u redovima Puležana bio je Kristijan Andabaka s 13 postignutih koševa i 10 skokova, isto koliko je imao i Patrick Wrencher Jr. koji je skokovima pridodao i 8 poena. Martin Klepo je zabio 14 koševa, od čega 4 trice dok je Gvido Guštin stao na brojki od 11 koševa i 6 skokova. Kod gostiju je najefikasniji bio kapetan Dario Papak s 20 koševa i 12 skokova.

U sljedećem kolu, Bijeloplavi idu u goste papirnatom favoritu prvenstva, Jazinama, koje su sinoć slavile na gostovanju kod Bosca 80:87.

PULA 1981 – SESVETE 81:76 (23:18, 20:17, 22:17, 16:24)

Pula 1981: Stojanović 5 (1-1), Filić 6 (1-2), Guštin 11 (2-2), Marić 1 (1-2), Bilalović 9 (3-4), Andabaka 13 (5-6), Bulešić 6 (1-1), Šola 4, Grgić, Dojkić 4, Klepo 14 (2-2), Wrencher 8 (6-10).

Sesvete: Krajačić, Radman 2, Ojdanić, Tušek 13 (5-9), Mišić 8, Oršanić 5, Papak 20 (5-14), Piasevoli 4, Babić 12, Vranješ, Perković 6, Dugandžić 6.