Neprepoznatljivi Puležani: Rudeš - Pula 1981 98:80

U 4. kolu Prve muške lige 2019/20 košarkaši Pule 1981 upisali su svoj drugi poraz, u Školskoj dvorani Sutinska vrela nadigrala ih je momčad Rudeša, konačnim rezultatom 98:80. Zagrepčanima je ovo prva ovosezonska pobjeda, dok će Puležani povratak na pobjedničke staze tražiti sljedeću subotu na svom parketu protiv Dubrovnika.

"Rudeš je u ovoj utakmici pokazao da ima i želju i kvalitetu igrati odličnu košarku, ali mi sebi ne smijemo dozvoliti da imamo ovakav pristup utakmici, koji će protivnicima dozvoliti da nam zabiju 98 poena" - nije krio nezadovoljstvo trener Sandro Nicević nakon susreta. "Ovaj drugi gostujući poraz može nam biti poticaj za daljnji kvalitetniji rad jer do kraja prvenstva imamo još 18 utakmica u kojima možemo puno više pokazati".

Već nakon prve četvrtine (31:18) ekipa trenera Milana Ličine najavila je da u ovom susretu želi oba boda. Puležani se ne predaju, dolaze u dva navrata tijekom druge četvrtine na -6 (41:35 - 17' i 45:39 - 19') no domaćin na veliki odmor odlazi s plusom od 8 koševa (47:39). Veoma su loše Bijeloplavi obrambeno ušli u susret i dopustili Rudešu da se šuterski "razmaše", što je u konačnici rezultiralo fantastičnom statistikom iza linije 6,75: 15/33!

U nastavku se puleni trenera Nicevića presingom pokušavaju vratiti u egal, ali Rudeš ne posustaje i kažnjava svaku nedoumicu Puležana, koji su domaćine nadskakali s 10 skokova više na kraju utakmice (26-36), ali je zato Rudeš imao čak 27 asistencija naspram 11 Pulskih. Kako je naglasio i trener Nicević, prvenstvo je dugo, ništa nije izgubljeno, no Bijeloplavi se moraju vratiti izvedbama kao kod kuće protiv Omiša, u nadi da će sinoćnja predstava u konačnici ostati samo mrlja u sezoni.

Matija Bilalović predvodio je strijelce Pule 1981 s 18 koševa kojima je dodao 6 skokova, Patrick Wrencher Jr susret je završio s 13 koševa i 11 skokova, dok je Kristijan Andabaka dodao 11 koševa. Domaćina su do zaslužene pobjede vodili Hrvoje Garafolić s 23, Tomislav Cvitković s 20 te Luka Šušak s 19 postignutih poena.

RUDEŠ - PULA 1981 98:80 (31:18, 16:21, 26:20, 25:21)

Rudeš: Jurički, Garafolić 23, Jurič 10, Šuvak, Galić 7, Šušak 19, Cvitković 20, Torić 10, Majić, Jurić, Popović, Rezo 9; trener: Ličina.

Pula 1981: Stojanović 3, Filić 7, Guštin 4, Marić, Bilalović 18, Andabaka 11, Bulešić 10, Šola 4, Dojkić 4, Klepo 8, Wrencher Jr 13, Milec; trener: Nicević.