Poraz protiv raspucanih domaćina: Samobor - Pula 1981 85:74

Nisu uspjeli košarkaši Pule 1981 u namjeri da uzmu oba boda na otvorenju sezone, Samobor je nakon četrdeset minuta igre slavio s konačnih 85:74. Bijeloplavi će priliku za upisati prvu pobjedu u sezoni imati sljedeće subote na domaćem parketu Doma sportova Mate Parlov protiv Ribole Kaštela koje je danas pobijedila momčad Zapruđa 93:70.

Samobor je bolje otvorio susret i nakon početnog "ispitivanja" do kraja prve četvrtine poveo s osjetnih šest razlike (23:17). Bude se puleni trenera Sandra Nicevića tijekom drugih deset minuta te čvrstom obranom polako smanjuju razliku da bi na veliki odmor otišli uz minimalno vodstvo od jedan razlike (39:40).

U nastavku nažalost slijedi scenarij već mnogo puta viđen prošle sezone, neobjašnjiv pad koncentracije koji raspucanim domaćinima dozvoljava da u posljednju četvrtinu uđu s velikih, pokazat će se kasnije i nedostižnih, deset koševa razlike (65:55).

Pokušali su se košarkaši Pule 1981 vratiti u susret u posljednjoj dionici, no kod svakog minimalnog približavanja Samoborci su uzvraćali preciznim dalekometnim šutevima. Utakmicu su domaći zaključili uz impresivnih 50% šuta za tri poena, pogodivši 15 od 30 pokušaja iza linije 6,75m.

Martin Klepo je za Bijeloplave postigao 26 koševa uz 6 asistencija, Matija Bilalović dodao je 16 koševa i 7 skokova, a Niko Travica 10 koševa i 7 skokova. Domaćina je do pobjede predvodio Bruno Levanić-Kutni s 22 koša i 7 asistencija.

SAMOBOR - PULA 1981 85:74 (23:17, 16:23, 26:15, 20:19)

Samobor: Radulović 13, Babić 5, Levanić-Kutni 22, Validžić 13, Kraljić 14, Bistrović, Kuzmanović 17, Martinac, Montana, Mihalić 1, Spaseski, Mustafić; trener: Radulović.

Pula 1981: Wardlow 7, Vučinić, Elez 4, Marić, Bilalović 16, Šibenik, Guštin 7, Gustovarac, Maurović, Travica 10, Ostojić 4, Klepo 26; trener: Nicević.