Bijeloplavi uvjerljivo do prve pobjede: Sesvete - Pula 1981 70:89

U velikom stilu su košarkaši Pule 1981 upisali svoju prvu ovosezonsku pobjedu, na gostovanju kod Sesveta, u sklopu 3. kola Prve muške lige 2020/21 slavili su konačnim rezultatom 70:89. Osim rezultata raduje i odlična igra prikazana od strane Bilalovića i suigrača što je najbolja nagrada uz važna dva boda koja nose nazad u Pulu.

Furiozno su otvorili susret Bijeloplavi, poveli 0:12 i dopustili domaćinu da prve koševe postigne tek u četvrtoj minuti. Do kraja prve četvrtine momci trenera Sandra Nicevića ne smanjuju ritam i na prvi mali odmor odlaze uz prednost od 15 razlike (10:25).

Tijekom drugih deset minuta košarkaši Pule 1981 ne spuštaju ni minimalno gard, igrači koji su ušli s klupe nastavljaju lomiti napade domaćih agresivnom obranom, a u napadu se raspucao Mirko Marić, autor tri trice te se na dogovor u svlačionicu za vrijeme poluvremena odlazi pri rezultatu 31:45.

U nastavak Puležani ulaze još koncentriraniji, dodatno podižu agresivnost u obrani, dok napade finiširaju smireno i staloženo. Treća četvrtina na trenutak je prekinuta u 28. minuti kada nakon obostranog prekršaja Filipa Tušeka i Nikole Ostojića navijač Sesveta utrčava u teren nakon čega je isti udaljen iz gledališta. Dionica je zaključena polaganjem Martina Klepe za 47:71 na semaforu.

Odmah početkom posljednjih deset minuta trener Nicević priliku daje i junioru Ivanu Mauroviću, a nedugo zatim i Nikoli Vučiniću, no dečki odlično odgovaraju te održavaju rezultatsku razliku. Imali su Puležani u jednom trenutku, nakon nove trice Marića, i 29 koševa prednosti (49:78), do kraja utakmice rutinirano održavaju prednost i na kraju zasluženo slave te uz pjesmu napuštaju parket Doma košarke Cedevita.

"Trebala nam je ova pobjeda, ideja je bila da od prve minute nametnemo svoj ritam kako konačni ishod ne bi došao u pitanje, i u tome smo uspjeli" - izjavio je odmah nakon susreta prvi strijelac Bilalović. "Pred nama je još dug put, vjerujem da ćemo se dizati iz utakmice u utakmicu, današnji susret je smjernica kako moramo igrati, mislim da smo na kraju u potpunosti zasluženo slavili".

Kod Bijeloplavih, koji zbog iznenadnih bolova u leđima tijekom zagrijavanja nisu tijekom cijelog susreta mogli računati na kapetana Gvida Guština, najefikasniji je bio upravo Bilalović s double-double učinkom od 31 koša i 10 skokova, 18 koševa dodao je Martin Klepo, a 14, od čega četiri trice, Mirko Marić. Kod domaćih se istaknuo Philip Babić s 16 postignutih koševa. U sljedećem kolu pulski prvoligaš na svom parketu Doma sportova Mate Parlov dočekuje Cedevitu Junior, no prije toga, u srijedu, čeka ih gostovanje u Kupu Krešimira Ćosića u Rijeci kod Kvarnera 2010.

SESVETE - PULA 1981 70:89 (10:25, 21:20, 14:26, 25:18)

Sesvete: Krajačić 8, Tušek 2, Babić 16, Žgela 5, Šola 12, Juršić, Kuga 3, Hodak 2, Oršanić 11, Perković 2, Grabovac 7, Perković 2; trener: Bulajić.

Pula 1981: Wardlow 10, Vučinić, Elez 12, Marić 14, Bilalović 31, Šibenik, Guštin, Gustovarac, Maurović, Travica 4, Ostojić, Klepo 18; trener: Nicević.