Zagrepčani opravdali ulogu favorita: Bosco - Pula 1981 86:78

Dobru su utakmicu odigrali košarkaši Pule 1981 danas u Zagrebu protiv jednog od favorita lige, ali ni to nije bilo dostatno da skinu "skalp" iskusnoj momčadi Bosca koja je na kraju slavila rezultatom 86:78. Igrači pulskog prvoligaša mogli su uzdignutih glava napustiti parket dvorane Boško Božić Pepsi, svjesni da su zaista dali svoj maksimum u datim okolnostima te uz dozu optimizma mogu nastaviti pripremati nastavak Prve muške lige.

Zagrepčani susret otvaraju s 5:0, no Bijeloplavi brzinski uzvraćaju dvjema tricama Gvida Guština i Martina Klepe, nakon čega slijedi period izjednačene igre tijekom koje Puležani drže čvrsti ritam u obrani, a u napadu tricom Filipa Gustovarca i koševima Guština i Bilalovića bježe na +5 (14:19) u šestoj minuti. Do kraja prve dionice domaći drže priključak, a u posljednjem napadu Petar Babić zabija tricu za -3 (20:23).

Drugu četvrtinu obje momčadi otvaraju serijom grešaka, no u 12. minuti Krešimir Elez pogađa tricu, a Karlo Lukačić, u svojem premijernom nastupu u bijelo-plavom dresu polaganje za +8 (20:28). Domaćin, očekivano, ne diže bijelu zastavicu i polovicom druge dionice smanjuje zaostatak na tri poena razlike (29:32) nakon čega trener Nicević poziva minutu odmora, no povratkom na parket Katura pogađa tricu za izjednačenje. Vidljiv je bio pad koncentracije kod Bijeloplavih u tim trenucima što Zagrepčani vješto koriste, okreću vodu na svoj mlin te na veliki odmor odlaze pri rezultatu 44:36.

Tijekom treće četvrtine košarkaši Bosca u potpunosti opravdavaju ulogu favorita, rutinirano kontroliraju tijek susreta te dionicu zaključuju uz vodstvo od 13 razlike (66:53). Mnogo su promašivali Bijeloplavi u tim trenucima što može biti kobno protiv ekipa kao što je Bosco.

U posljednjih deset minuta Puležani ulaze serijom 8:0, polaganjem Guština i tricama Klepe i Wardlowa, a semafor u Trnskom pokazuje 66:61 sedam minuta do kraja. Nažalost, više od toga Bijeloplavi nisu mogli, pokušavali su do posljednje sirene, no, iskusni domaćini održavaju prednost i privode susret kraju za zasluženu pobjedu 86:78.

Matija Bilalović predvodio je strijelce Pule 1981 s 15 postignutih koševa, 13 je postigao Gvido Guštin, po 12 Martin Klepo i Niko Travica, koji je pridodao i 11 skokova, dok se Karlo Lukačić zaustavio na 10 poena. Domaćina je do pobjede predvodio iskusni dvojac Puljko i Katura, svaki s 18 koševa, a vrijedi istaknuti i partiju Petra Babića s 13 koševa i 11 asistencija.

Košarkaši Pule 1981 ostaju na dvije pobjede u sezoni te će s 9 bodova na ljestvici priliku za povratak na pobjedničke staze imati u subotu na svom parketu Doma sportova Mate Parlov gdje će s početkom u 15 sati, u sklopu 9. kola, snage odmjeriti s Dubrovnikom koji je danas slavio protiv Zapruđa.

BOSCO - PULA 1981 86:78 (20:23, 24:13, 22:17, 20:25)

Bosco: Popović, Petrović 6, Katura 18, Mohač, Babić 13, Zrnić 11, Mijić 13, Brzica, Krajnović, Tomić, Puljko 18, Puou 7; trener: Jovanović.

Pula 1981: Wardlow 5, Vučinić, Elez 5, Lukačić 10, Marić 3, Bilalović 15, Šibenik, Guštin 13, Gustovarac 3, Travica 12, Ostojić, Klepo 12; trener: Nicević.