Važna pobjeda Bijeloplavih: Pula 1981 - Omiš Čagalj Tours 79:73

Karlo Lukačić je jučer najavio da nema mjesta za "kiks", a košarkaši Pule 1981 su večeras ispoštovali dogovoreno. Nakon borbenih četrdeset minuta, tijekom kojih su na terenu ostavili i zadnji atom snage, Bijeloplavi su protiv Omiš Čagalj Toursa, u sklopu zaostalog 7. kola Prve muške lige, slavili konačnim rezultatom 79:73 te upisali svoju prvu domaću i ukupno treću pobjedu u sezoni.

Stajalo je u najavi i da utakmica neće biti nimalo lagana, a i to se uspostavilo točnim. Odlično su puleni trenera Nicevića otvorili susret, košem Travice i tricom Wardlowa poveli 5:0, no, gosti iz Dalmacije nisu u Pulu došli na izlet i to su uskoro i pokazali. Jeličić i Fulgosi su precizni iza linije 6,75m, ni jedna momčad se ne uspijeva rezultatski odvojiti te prva četvrtina završava pri minimalnom vodstvu domaćih od 1 razlike (21:20). Druga dionica donosi apsolutno isti scenarij, Bijeloplave u napadu predvode Mirko Marić i Krešimir Elez, ali gosti ne posustaju i na veliki odmor se odlazi pri rezultatu 39:38.

Prvu osjetniju prednost stvaraju košarkaši Omiša u 23. minuti, semafor u Domu sportova Mate Parlov pokazuje 42:47, ali srećom po domaće navijače, poznata "crna rupa" Puležana nije se manifestirala, dapače, agresivnom obranom i smirenim napadima Bijeloplavi, uz šest uzastopnih koševa Karla Lukačića okreću rezultat u svoju korist, pola minute prije kraja dionice odlaze na +6 (62:56), no, gosti ipak tricom Delića u posljednjim sekundama smanjuju na 62:59, rezultat s kojim će se ući u posljednjih deset minuta susreta.

Od 32. do 36. minute slijedi period bez koševa, uz učestale greške i promašaje s obje strane, nakon čega se ukazuje Matija Bilalović s dvije uzastopne trice i pulski prvoligaš bježi na konkretnih +9 (74:65), četiri minute prije kraja. Omišani se ne predaju, uzvraćaju istom mjerom i nakon trice Gizdavčića ponovo su na samo -2 (75:73) kad na semaforu fali dvije minute do posljednje sirene. No, Puležani odlučuju da večeras nisu raspoloženi za dramatične završnice i gosti do kraja susreta ne postižu više ni jedan poen te zasluženo slavlje u redovima Pule 1981 može početi.

"Čestitam svojim dečkima na pobjedi, veoma sam zadovoljan voljnim momentom, ne i koncentracijom u određenim trenucima utakmice" - izjavio je nakon susreta trener Pule 1981, Sandro Nicević. "Dva boda su bila krucijalna, predugo smo čekali tu prvu domaću pobjedu, sada imamo nekoliko dana odmora, nakon čega se okrećemo utakmici protiv Dubrovnika u kojoj ćemo također tražiti pun plijen".

Matija Bilalović bio je najbolji strijelac Bijeloplavih, koji su nastupili bez ozlijeđenog Martina Klepe, s 18 koševa kojima je pridodao i 5 skokova. Karlo Lukačić postigao je 15 koševa uz 8 asistencija dok je Niko Travica susret završio s 11 koševa i 6 skokova. Kod gostiju se istaknuo Nenad Delić s 20 koševa, 15 skokova i 4 asistencije. Pulski prvoligaš, sada s 12 bodova na ljestvici, do kraja kalendarske 2020. godine mora odigrati još zaostalu utakmicu 9. kola protiv Dubrovnika, a ista je na rasporedu sljedeću srijedu u 12 sati, također na parketu Doma sportova Mate Parlov.

PULA 1981 - OMIŠ ČAGALJ TOURS 79:73 (21:20, 18:18, 23:21, 17:14)

Pula 1981: Wardlow 6, Vučinić, Elez 11, Lukačić 15, Marić 7, Šibenik, Bilalović 18, Guštin 9, Gustovarac 2, Maurović, Travica 11, Ostojić; trener: Nicević.

Omiš Čagalj Tours: Delić 20, Srzić 4, Fulgosi 3, Šipić 9, Jeličić 18, Zonjić, M.Matijević, Jukić, J.Matijević,  Kegalj, Perkušić 5, Gizdavčić 14; trener: Vušković.