Lider ipak prejak: Cedevita Junior - Pula 1981 86:64

Cedevita Junior, prvoplasirana momčad Prve muške lige, pokazala se kao prejak protivnik za košarkaše Pule 1981 koji su, u sklopu 15. kola, poraženi na gostovanju u Domu košarke Cedevita konačnim rezultatom 86:64. Bijeloplavi su časno pali, odigravši jednu mušku, čvrstu utakmicu kao pripremu za nastavak sezone tijekom kojeg će tražiti povratak na pobjedničke staze i po mogućnosti otvaranja pozitivnog niza kojim bi se maknuli iz donjeg dijela ljestvice.

"Donekle sam zadovoljan borbenošću koju smo pokazali" - objasnio je nakon susreta strateg Puležana, Sandro Nicević. "Naravno, Cedevita Junior je tu pokazala nadmoć, jako su dobro uigrani, puno čvršće igraju od nas što nam je stvaralo velike probleme. Nismo se dobro snalazili u toj kontakt igri, nismo uzvratili istom mjerom, i zasluženo su pobijedili. Unatoč porazu, budemo li ponovili današnji pristup te ga zadržali kroz čitav tijek utakmice, možemo optimistično dočekati sljedeće ligaške susrete".

Odlično su Bijeloplavi otvorili susret, agresivnom obranom i mirnim napadima igrali su 'al pari' s domaćinom te prvu četvrtinu zaključili u egalu (18:18). Početkom druge dionice sličan scenarij, u 11. minuti polaganjem Krešimira Eleza pulski prvoligaš vodi 18:20, no to će se kasnije pokazati i kao posljednje vodstvo na susretu. Cedevita serijom 9:0 'bježi' na plus sedam (27:20), a u 16. minuti i na plus deset (35:25), a prvo poluvrijeme završava pri rezultatu 38:30.

Nakon velikog odmora domaćin radi novu seriju 8:0 i odlazi na 'ozbiljnih' +16 (46:30) u 23. minuti te kroz treću četvrtinu dodatno povećavaju vodstvo pa se u posljednjih deset minuta ulazi pri vodstvu domaćih od 21 razlike (67:46). Djelovalo je u tim trenucima da bi Cedevita mogla zadati završni udarac, kao i mnogo puta ove sezone, no Bijeloplavi ne dižu bijelu zastavicu i angažirano odrađuju posljednju četvrtinu te ne dozvoljavaju domaćinu da dodatno poveća vodstvo.

Najefikasniji u redovima Puležana, koji su nastupili bez ozlijeđenih Karla Lukačića i Nika Travice, bio je Matija Bilalović s 18 koševa, 8 skokova i 3 asistencije, Martin Klepo dodao je 13, a Gvido Guštin 12 koševa. Domaćine, koji i nakon 15. odigranih kola imaju nulu u rubrici poraza, je do pobjede predvodio tercet Ušić-Smajlagić-Gatarić s po 13 postignutih koševa. Bijeloplavi, sa 17 bodova na ljestvici i dvije utakmice manje, sljedeće dvije subote na svom parketu dočekuju momčadi Zapruđa i Kvarnera 2010, protiv kojih će tražiti toliko željene bodove za bijeg u mirnije vode.

CEDEVITA JUNIOR - PULA 1981 86:64 (18:18, 20:12, 29:16, 19:18)

Cedevita Junior: Tomić 4, Ogrizović 4, Smajlagić 13, Ušić 13, Serdarušić 2, Dubelj 5, Krstanović 2, Gatarić 13, Šabić 12, Bošnjak 12, Jacović 6; trener: Trninić.

Pula 1981: Wardlow 5, Vučinić, Elez 7, Bosnakis, Marić 4, Bilalović 18, Guštin 12, Gustovarac 3, Maurović, Fabijanić, Ostojić 2, Klepo 13; trener: Nicević.