Borbeni Bijeloplavi poraženi od jakih Zagrepčana: Pula 1981 - Bosco 65:77

U susretu 19. kola Prve muške lige 2020/21 košarkaši Pule 1981 poraženi su na svom parketu od zagrebačkog Bosca konačnim rezultatom 65:77, upisavši svoj četrnaesti poraz u sezoni, koji ih ostavlja na diobi neugodnog pretposljednjeg mjesta s 24 boda. Pulski prvoligaš pokazao je hrabru i borbenu igru, nažalost to nije bilo dovoljno za pobjedu protiv jakih Zagrepčana.

"Svjedočili smo veoma čvrstoj, lijepoj utakmici, nije manjkalo ni energije ni kvalitete, nažalost po nas, opet nam je falilo mrvicu koncentracije u određenim situacijama, pogotovo u napadu, gdje nismo upisali neke lagane poene, a iskusni gosti su to rutinirano iskoristili za konačnu pobjedu" - analizirao je događanja na terenu nakon susreta trener Pule 1981 Sandro Nicević. Ponovo u redovima Bijeloplavih nije funkcionirao šut izvana, čemu svjedoči slabašnih 15% realizacije iza linije za tri poena (3-19), no i unatoč tom podatku, Travica i društvo su bili u igri do samog kraja.

Utakmica je otvorena u klasičnom 'chi fa meno' stilu, pa ne čudi da je prvi koš postignut tek u trećoj minuti kad je poentirao Rajić. U petoj minuti domaći ostvaruju prvu osjetnu prednost (8:2), no igrači trenera Jakše Vulića brzo konsolidiraju svoje redove te do kraja prve četvrtine preokreću rezultat u svoju korist (12:16). Kobna je rezultatski po Bijeloplave bila sredina druge četvrtine kada gosti u dva navrata rade dvije mini-serije i u 17. minuti semafor pokazuje neugodnih 20:40. Ipak, puleni trenera Nicevića se ne predaju i do velikog odmora rade seriju 8:0 te na dogovor u svlačionicu odlaze uz pasiv od -12 (28:40).

U trećoj dionici Puležani malo po malo tope prednost gostiju, no najviše se uspijevaju približiti tek sa sirenom, kada Travica pogađa tricu za -7 (49:56). Osim uobičajenih obrambenih propusta karakterističnih za agresivnu obranu kakvu su prezentirali Bijeloplavi u tim trenucima, trener Nicević nije imao što prigovoriti svojim igračima. Ni u jednom trenutku nisu pokazali znakove predaje, no i tijekom posljednjih deset minuta iskusni gosti održali su stečenu prednost i na kraju zasluženo slavili.

Niko Travica bio je najefikasniji igrač Puležana s 14 postignutih koševa i 11 skokova, Matija Bilalović upisao je 13 koševa i 4 asistencije, a Krešimir Elez susret je zaključio s 10 koševa. Zagrepčane je do pobjede predvodio Marko Petrović, koji je s 19 koševa bio prvi strijelac utakmice, Marin Zrnić dodao je 18 koševa i 8 skokova, a Petar Babić 12 koševa i 6 skokova. Košarkaše Pule 1981 sljedeće kolo čeka neugodno gostovanje u dalekom Dubrovniku, utakmica je na rasporedu sljedeću subotu u 16 sati, a trener Nicević se nada da bi na raspolaganju mogao imati i povratnika Karla Lukačića.

PULA 1981 - BOSCO 65:77 (12:16, 16:24, 21:16, 16:21)

Pula 1981: Wardlow 10, Vučinić, Elez 10, Bosnakis, Marić, Bilalović 13, Guštin 6, Gustovarac 4, Maurović, Travica 14, Ostojić, Klepo 8; trener: Nicević.

Bosco: Katura 2, Babić 12, Rajič 12, Krajnović 7, Krapić 7, Popović, Petrović 19, Mohač, Zrnić 18, Mijić, Brzica, Tomić; trener: Vulić.