Bijeloplavi slavili u finalu Kupa Istarske županije: Stoja - Pula 1981 82:86

Košarkaši Pule 1981 osvojili su Kup Krešimira Ćosića za Istarsku županiju pobijedivši Stoju na njihovom terenu konačnim rezultatom 82:86. Bijeloplave sada čeka susret protiv pobjednika Kupa u Primorsko-Goranskoj županiji koji će odrediti pobjednika regije Zapad.

Početak utakmice i čitavu prvu četvrtinu okarakterizirala je ravnopravna borba na oba fronta, niti jedna momčad nije se uspjela konkretnije rezultatski odvojiti te se na prvi mali odmor otišlo pri minimalnom vodstvu Bijeloplavih od dva koša razlike (23:25). U drugoj dionici puleni trenera Sandra Nicevića postepeno pojačavaju tempo, pogađaju nekoliko vezanih trica i unatoč odličnom otporu domaćina na dogovor u svlačionicu odlaze sa osjetnom prednošću od jedanaest razlike (41:52).

Početkom treće četvrtine Puležani, koji su danas nastupili bez Luke Mionnija, koji nije imao pravo nastupa obzirom na to da je već ove sezone nastupio u Kupu za Bosco, održavaju vodstvo prvenstveno zahvaljujući agresivnoj obrani, nakon čega ulaze u ritam Stoje i ishitrenim napadima dozvoljavaju domaćinu da se u 26. minuti približi na samo četiri razlike, a u 28. Dasko i suigrači prelaze i u minimalno vodstvo 60:59. Do kraja dionice domaći održavaju pozitivan "momentum" i na posljednji dogovor se odlazi pri rezultatu 69:65.

Posljednjih deset minuta na terenu se vodila ravnopravna borba što je rezultiralo činjenicom da 1.48 minuta prije kraja trener Nicević zove minutu odmora nakon trice Daska, a semafor pokazuje 82:82. U sljedeće 62 sekunde Duje Topić postiže jedno slobodno bacanje, nakon čega strateg pulskog drugoligaša zove novi time-out nakon izgubljene lopte Daska pri rezultatu 82:83, ali Bijeloplavi preko Duje Topića ne uspijevaju poentirati i ovoga puta minutu odmora zove trener Korošec 30 sekundi prije sirene. Do kraja susreta Puležani pogađaju u dva navrata ukupno tri slobodna bacanja i uzdignutih ruku napuštaju parket dvorane Stoja.

Zvonimir Stunja bio je prvi strijelac susreta sa 21 postignutim košem, Dean Popović dodao je 20, dok je Duje Topić postigao 15 koševa. Za domaće je 19 koševa upisao kapetan Nino Dasko. Košarkaši Pule 1981 neće imati puno vremena za slavlje jer ih već u subotu čeka susret 1. kola Druge muške lige Zapad u kojem će pred svojim navijačima, na parketu Doma sportova Mate Parlov, snage odmjeriti s Pazinom.

STOJA - PULA 1981 82:86 (23:25; 18:27; 28:13; 13:21)

Stoja: Turić 7, Pavletić, Marić 6, Bulešić 17, Rojnić, Dasko 19, Šimac, Blažević, Gustovarac 18, Ban 3, Percan, Đugum 12; trener: Korošec.

Pula 1981: Vučinić 2, Milivojević, Maurović, L.Topić 8, N.Fabijanić, Šljuka 5, Stunja 21, Ostojić 9, D.Topić 15, Koljanin 6, J.Fabijanić, Popović 20; trener: Nicević.