
Pulske ljubitelje košarke ove nedjelje očekuje prava sportska poslastica – u sklopu 4. kola Lige za popunu Prve muške lige, s početkom u 20 sati u Domu sportova Mate Parlov snage će odmjeriti Pula 1981 i Novi Zagreb. Bijeloplavi susret dočekuju friški od neugodnog gostujućeg poraza u Križevcima, dok Zagrepčani u Istru dolaze maksimalno motivirani da ostanu neporaženi, s obzirom na to da su u dvije utakmice upisali isto toliko pobjeda. Nema sumnje da dobre košarke neće manjkati, a košarkaši Pule 1981 imaju imperativ osvajanja oba boda kako bi utrka za prva dva mjesta koja vode u viši rang ostala u potpunosti otvorena.
"Poraz u Prigorju nam je podosta poremetio planove, kako je i trener Krizman naglasio, nismo se pridržavali dogovora te ne mogu nego zaključiti da smo doslovno 'poklonili' pobjedu" - samokritičan je Tomas Belina u osvrtu na posljednji susret. "Zadnjih nekoliko minuta fokus nam je znatno, ali i nedopustivo, pao, izgubili smo previše lopti, a uz sve navedeno i šutnuli tri posve nerezonske trice. Fizički smo maksimalno spremni, ne smijemo dozvoljavati da nam koncentracija bude ispod potrebne razine. Umor je sastavni dio igre, ali to je samo znak da dobro radimo".
Bijeloplavima u Križevcima sigurno nije pomoglo odsustvo Filipa Gustovarca, koji se ozlijedio na pretposljednjem treningu prije puta, dapače, pokazalo se kao izniman hendikep. "Napadački se izostanak Filipa itekako osjetio, čemu svjedoči i nezavidna statistika šuta za tri poena, 2-19" - iskren je šuter Puležana, koji je također, uvjeren u konkretne šanse svoje momčadi u nedjelju protiv Novog Zagreba. "Trenutačno su jedina neporažena ekipa u kvalifikacijama, opravdano su favoriti, no, mislim da to na svom parketu možemo 'okrenuti'. Iskusna su momčad, a mi moramo iskoristiti našu eksplozivnost i energiju. S pravim pristupom pobjeda nije upitna".
Pulski broj 7 u prve dvije utakmice playoffa nije briljirao kako je naviknuo pulske navijače tijekom regularnog djela prvenstva, ali, upućeni tvrde da nema sumnje da je 'eksplozija' iza ugla. "Nažalost, moram reći da nisam zadovoljan svojim doprinosom u prve dvije utakmice, treniram jako, dajem sve od sebe i nadam se da će se sve promijeniti već u nedjelju navečer" - optimističan je Belina. "Osjećam da mi trener vjeruje, siguran sam da nije razočaran, ali moram dati puno više. Ponavljam, radim i treniram na najvišem nivou, to je u konačnici najvažnije i treneru i meni".
Ovog tjedna Bijeloplavi nisu trenirali kako su navikli, što zbog sitnih ozljeda, što zbog praznika. "Ne želim pričati o tome, ništa od navedenog ne smije i neće utjecati na našu igru, tu smo da damo maksimum, spremni smo i željni povratka na pobjedničke staze" - zaključuje Labinjan u dresu Pule 1981, koji ne sumnja da će tribine u Domu sportova Mate Parlov ponovo biti ispunjene. "Naši navijači su nam konstantno šesti igrač, podršku smo imali čak i u Križevcima, stoga ne sumnjam da će sutra u dvorani biti ludilo. Pozivam ih da nas podrže u što većem broju, zajedno do cilja".